Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Égési sebet 3-4 nappal a...

Égési sebet 3-4 nappal a sérülés után muszáj lekötözni?

Figyelt kérdés
Kaptam tetanuszt, bekötözték, tegnap vettem le a kötést .Kenem, amennyire tudom, de mindig beleragad a kötés, óriási fájdalom leszedni. Nem lehet szabadon hagyni, ha figyelek hogy ne érje se víz, sem kosz?

2023. ápr. 9. 18:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul feltépem a maradék bőrt is. Meg fogok szerintetek halni, ha nem teszek rá kötést?
2023. ápr. 9. 18:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt másodfokú nyáron, sosem kötöztem (pedig az utóbbi három évben többször is előfordult - nyilván nem haltam bele), kenni pedig 98%-os Aloe Verával kezeltem, nyom nélkül gyógyult!
2023. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nekem már 4.napja történt és váladékoznak a sebek, fájnak és rettegek hogy bőrátültetés fog kelleni. Nekem is másodfokú van a papíron, de ez 4.fokú szerintem mert nagyon ronda
2023. ápr. 9. 19:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul nekem hatalmas felület
2023. ápr. 9. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A negyedfokú a szénné égett, élettel nem összeegyeztethető. Csak mondom.

Az egyes bőrpír, kettes plusz a hólyagok, hármas amikor mélyebb szöveteket érint, és nekrotizál az égés.

Szóval nem, nem negyedfokú az égésed, és bőrátültetés sem fog kelleni. Akkor réges rég kórházban fogtak volna, vagy ha harmadfokú az égésed, azt kórházban kezelik.

Lehet, hogy ronda, feltételezem: levették a hólyagokat. Ez régen tilos volt, mert sterilen tartotta az égést. Mivel kezeled? Vagy semmivel nem kell?

2023. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5- ialugen plus. De még az is csípi. A hólyagokat kinyomták igen, de még utána is váladékozott ma is. És borzasztóan fáj. Oxycort sprayt szeretnék kiíratni, állítólag jó rá.
2023. ápr. 9. 22:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul életem végéig hatalmas hipetrófiás heg lesz gondolom , soha többé nem vehettem le még a pólóm se, nem megyek strandra sem :(
2023. ápr. 9. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:

De mehetsz strandra, az a tökfej, aki megszól.


Nézz utána (vagy a patikában kérdezz rá), hogy van-e sebbe nem ragadó kötszerük. Vannak erre ilyen modern cuccok. Tudtommal a seb nedvesen tartása legújabb ismereteink szerint segíti a gyógyulást, szóval jó lenne bekötve tartani.

2023. ápr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!