Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tisztíthatom a piercing sebem...

Tisztíthatom a piercing sebem hidrogén peroxiddal?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam piercinget szuratni. A piercingesnél azt mondták, hogy alkoholmentes fertőtlenítővel tisztítsam a piercinget és a sebet, és ajánlottak is egy fajtát aminek már nem emlékszem a nevére. Nekem nem volt ilyen itthon és a gyógyszertárban elég drága volt, ezért gondoltam tisztítom majd hidrogén peroxiddal. Az volt már amúgy is itthon, és alkoholmentes fertőtlenítő is. Viszont ma olvastam egy cikket, hogy nem szabad hidrogén peroxiddal tisztítani a sebet, mert az akadályozza a seb gyógyulását. Ebből mennyi igaz? Tényleg lassabban fog gyógyulni a seb, ha hidrogén peroxiddal tisztítom?

2023. ápr. 23. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen az a képződő varrt is lemossa. Nyílt sebet Octeniseptel kell, vagy ha gyulladt Phlogosol. A Betadine is jó, csak sárga lesz minden.
2023. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Hidrogén-peroxid akkor jó, ha begyullad, gennyes lesz. Olcsó megoldás a betadin, ha nem akarod megvenni az Octeniseptet, csak az mindent megfog.
2023. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez az Octenisept volt amit ajánlottak. Ma végül megvettem, viszont további kérdésem hogy hányszor kell naponta használni? A piercingesnél napi négy kezelést mondanak, viszont a patikában az eladóhölgy napi egy fújást ajánlott.
2023. ápr. 24. 16:31
 4/4 Metionin ***** válasza:
100%
A piercinges utasítását kövesd szerintem. Nekem napi 3 kezelés volt mindig, a fülemben porcban vannak piercingek.
2023. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!