Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Combnyaktörés után mit lehet...

Combnyaktörés után mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Aput tegnap hozták haza 10 nap kórházi bent tartózkodás után.(Aprilis 10.-én műtötték.)

Anyuval ketten ápoljuk itthon.Többször erősen megszédül,ma a járókerettel is megszédült és csak a földre tudtuk lefektetni mert nem bírtuk el.Mostmár az ágyon van nagy nehézségek árán.

Tudtok tanácsolni valamit,mit kéne tenni ebben a helyzetben?

Voltatok már hasonlóban?



2023. ápr. 26. 09:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsánat,15.-én műtötték...
2023. ápr. 26. 09:30
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Hagyjátok pihenni, ennyit tudtok most tenni. Max. a mosdóba menjen ki.
2023. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,ha megint elindulna a járókerettel,félő hogy megint összecsuklik,alig tudtuk elkapni
2023. ápr. 26. 09:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Kellene neki egy gyógytornász eleve gáz hogy ilyen gyengén engedték ki. Erősíteni kellene és szerintem mentálisan is támogatni. Érdemes átalakítani a lakást pl folyosóra tenni 2 széket és a között közlekedjen. Így ha hirtelen meg kell állnia oda le tud ülni.
2023. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor a fiamnak kellett feküdnie - motorral elzúgott -, odatettem az ágya mellé egy petpalackot (a felső részét levágtam egyenesre), és abba tudott pisilni. Így csak a nagydolog miatt kellett kisántikálnia a vécére.

Ja, és egy olyan szobába költöztettem, ami a legközelebb volt a fürdőszobához.

2023. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam,hogy hamar lett kiengedve.Köszönöm a tanácsaitokat.

Szerintetek miért csuklik hirtelen össze?(hirtelen elmosódott minden)

Azt mondta,a kórházban nem volt ilyen amikor a gyógytornászok segítették.

2023. ápr. 26. 10:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert erőlködik önerőből ez simán megdobja a vérnyomást illetve ha kimeríti magát emiatt simán elájul/elszédül menet közben. Gyakorloni kellene ágyban a feladatokat amiket a kórházban is végeztek illetve otthon kis távokban kezdeni a járást. Hétről hétre mehet egyre nagyobb távokat. Nem tudom hogy használja a járó keretet. De attól is hamar ki lehet fáradni ha egyfolytában abba kapaszkodik ahelyett hogy helyesen az egészséges lábára támaszkodna. És fokozatosan ráterhelni az épülő lábra. Ezért is kellene egy gyógytornász, szerintem rossz a keret használat is.
2023. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni,hogy 30-mpig eszmélet vesztése volt.A mentők elvitték a Sote sürgősségire,úgy hogy más mérések jók voltak.De lehet valami agyi probléma?A kórházban hallucinált is de ott nem vizsgálták meg a fejét.

A SOTE-n jobban megvizsgálják?

Ha este hazahozzák mégis,nem tudom mi lesz,sokat fekszik,nem tud járókerettel járni,bármikor hirtelen elesne.És mivel még a WC-ig sem tud elmenni,félek tőle hogy itthon fog belehalni vmilyen szövődménybe,persze a tornát sem csinálja mert nincsen ereje,teljesen le van gyengülve.

Anyuval kevesek vagyunk az ápolásra.Korán engedték ki,nem értem miért tették ezt az orvosok.

Szerintetek mi várható így hogy bevitték a SOTE sürgősségire? Ha hazahozzák,nem tudjuk majd ellátni és talpra állítani!

2023. ápr. 26. 13:51
 10/12 A kérdező kommentje:
bevitték a kórházba,vérrögöt találtak a tüdején,nem tudom,mi lesz!
2023. ápr. 26. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!