Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vágást varratni kell? Paradics...

Vágást varratni kell? Paradicsomot szeleteltem aztán félrecsúszott a kés az ujjamon, előtte olajjal dolgoztam lehet azért.

Figyelt kérdés

A nagy fszt a paradicsomba meg az olajba.


Vagdosom magam, és megint eljutott a hypodermisig a vágás amiért dühös vagyok mert nem akartam ilyen mélyre menni.


Nem vérzik.


A penge jó drága volt, 50 000 körül. Tisztán tartom, alkohollal végig kenem mindenhol, pár másodpercig hagyom - 10 - 15, majd vizzel sokáig leöblítem és papírral nagyon nagyon rendesen átitatom, ne maradjon vizes.


Tiszta volt a bőröm is előtte meg utána is.


Koncentrált alkohollal töröltem végig a nyílt sebeket. Ami nem a legjobb, de rendeltem alkoholmentes sebekre való cuccot. De pár nap múlva már meglesznek.


Lehet már kedden.


Amiket rendeltem mind steril, gyógyszertáriak.


Meg be van polyázva az egész alkarom.


Mit tennétek a sebekkel?



2023. máj. 28. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Oké, de sebet varrni (főleg szépen) nehezebb, mint amilyennek egy elméleti oktatóanyag alapján tűnhet, és gyakorlatot igényel. Tudom, mert én is pont nemrég tanultam meg egy állatkísérletes egyetemi továbbképzésen. Az előadáson pofonegyszerűnek tűnt, aztán meg elsőre élesben rossz szögben megy be a tű, nem megfelelő szorosságú a csomó, stb... Lehet én vagyok ügyetlen, de ha valaki jól akarja csinálni, ahhoz gyakorolni kell.


A kérdező leírásából továbbá az jön le, hogy a kérdéses seb az egyik alkarján van. Azt egyedül hogy varrja meg? Oké a tűt át lehet dugni egy kézzel is, de csomózni hogy fog?

2023. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Mondanám, hogy menj be a balesetire, de gondolom azért nem akarsz, mert félsz, hogy betesznek a pszichiátriai osztályra"


Persze hogy betesznek. ismerosom-nek is mazlija volt, maga a surgossegi sebeszetes mondta hogy igerje meg neki ilyet nem csinal tobbet es akkor nem hivja ki. csoportterapia

2023. máj. 29. 07:48
 13/13 anonim ***** válasza:
#12: Nyilván nem lesz olyan szép, mintha egy gyakorlott sebész öltené össze, de a sebész esetleg elküldi a pszichiátriára, amit meg el akar kerülni a kérdező. A sebösszehúzó tapaszokat egyszerűbb használni, ha nem annyira nagy a seb. Én is tartok itthon ilyet, bármikor jól jöhet.
2023. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!