Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Járógipszre a gipszelés után...

Járógipszre a gipszelés után mennyi idővel tudok majd rálépni?

Figyelt kérdés

Holnap kapok elvileg járógipszet.

Mennyi idő volt, míg lehetett terhelni?

A gipszsínhez képest milyen a zárt gipsz?

Könnyített gipszet kérek, nem tör a műanyag? Kicsit tartok tőle milyen érzés lesz.

Gipszelés után saját lábon tudtatok menni?

Térdig van gipszben a lábam, mankóval megyek.

Kellemetlen lesz gipszelés után a friss gipsszel? Ugyanúgy kell polcolni, mint a fekvőgipszet?


2023. jún. 13. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

5 napja kaptam a járógipszet. Nekem idézőjeles járó, mert csak kis mértékben szabad terhelni.

Nekem 2,5 hét volt a fekvőgipsz. Első hét gipszsín, utána 1,5 hét már zárt gipsz.

Most könnyített járógipsz került fel, ebben leszek még 6 hétig.

Nekem első két hétben még pihentetni kell, sarkat sem kaptam a gipszre.

Két hét után át fognak gipszelni és kapok sarkat.

A zárt gipsz kicsit rosszabb volt nekem, meg kell szokni.

Hagyományos gipsz volt az első teljes gipszem, utána 3/4 órát kellett várni, addig nem engedtek el hiába nem járó volt.

Most a könnyítettnél nem tudom hogy lett volna mert meg kellett várnom az orvost gipszelés után, addig félretoltak a gipszelőben.

A műanyag gipsz alá tekernek vastagon a lábra ilyen puha anyagot és arra megy a gipsz.

Nekem kell polcolni még de ez törésfüggő is lehet.

2023. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mankóval mentem még haza gipszelés után. Másnap lehetett rálépni.

De nekem elsőre nem ment, fájt még. Kb 1 hét után tudtam “rendesen” használni a járógipszet.

Most van rajtam 4.hete. Én estére még párnát teszek alá, mert bedagad, elfárad.

De ez változó mert a férjemnek év elején több csont tört a lábában, összesen 3 hónapot volt gipszben, ebből 3 hét csak fekvés volt, kórház 1,5 hétig.. Járógipszre először mankóval léphetett és csak kis távokra.

Sérülésfüggő majd az orvos mondja meg.

2023. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!