Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen bokasérülésem lehet,...

Milyen bokasérülésem lehet, illetve érdemes ezzel orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Ma kondizás közben volt egy rossz mozdulatom ülő vádlizás közben, és ennek következményeként a bal bokám lesérült. Akkor hirtelen megfájdult, de aztán jobb lett és meg is nyugodtam, hogy semmi komoly nem történt. Mozgatni tudtam, járni is - igaz kicsit érzékeny volt - de ennyi. Azóta itthon elkezdett jobban fájni, pihentetem, bekentem, jegelem még fel is pocoltam. Viszont járni elég nehézkesen tudok, felállás után az első pár lépés közepesen fáj, utána jobb lesz, bedagadva egy nagyon minimálisan van csak. Meg úgy alapból, ha csak fekszem, akkor is fáj kicsit. Mindenesetre, ha holnap nem javul, akkor elmegyek vele orvoshoz. Ez alapján mit gondoltok, mert én rándulásra tippelek. Illetve bármi tanácsot szívesen fogadok!


F/20



2023. jún. 28. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószinû rándulás. Ha továbbra is fájna, kenegesd orvosi Ördögzsálya krèmmel, Dm boltokban lehet kapni. Ha ennek ellenère nem javulna, akkor èrdemes lenne egy sportorvossal megnèzetned. Mielôbbi javulást kivánok!
2023. jún. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább rándulásra tippelek.

Amit használhatsz:

Flector kenőcs, vagy más diclofenacot tartalmazó gél/krém/kenőcs használata.

Gyógynövényes krémek közül valamelyik:

- Fekete Nadálytő kenőcs

- Ördögcsáklya krém

- Kurkuma kapszula és krém

- Sport krém

- Lóbalzsam


Pihentesd a lábad, ha teheted, polcold fel, ha fekszel (ez annyit tesz, hogy egy párnát, vagy összegöngyölt takarót teszel még alá, hogy vízszintesnél még magasabban legyen egy picit.)


Jegelheted is. (Ha nincs más, akár egy zacskó fagyasztott borsó is megteszi például) Csak ne közvetlen tedd a lábadra, hanem valami vékonyabb törülközőbe tekerd pl.


Lehetőleg NE sokat lógasd a lábad, illetve NE terheld, járkálj sokat vele. Ha mindenképp szükséges a járkálás, használj fáslit (rugalmas pólya - szintén gyógyszertárban kapható), és fásli előtt tedd rá, jól kend be a fájdalom csillapító zselével/krémmel/kenőccsel, amid van otthon. Fontos: éjszakára NE hagyd rajta a fáslit, mert a keringésnek nem tesz jót.

Ha van, használj a járáshoz botot, mankót, vagy ugrálj/szökdécselj, ha képes vagy rá, de arra is számíts, a másik lábad (az ép) így túlterhelt lesz.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe így hirtelen.


És igen, mindenképp igényel orvost. Ha nem házit, akkor trauma sebészetet. RTG - valószínűleg - szükséges lesz.


Jobbulást!

2023. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. jún. 29. 17:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Most már lassan másfél hónapja történt. Végül magától jött rendbe vagy voltál vele orvosnál? Ha orvoshoz fordultál, akkor ő mit mondott?


Jobbulást!

2023. júl. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Barbados07: 10 nap az mióta másfél hónap? Jún 28-án Történt, és ma Július 8-a van.
2023. júl. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 (anonim)

Igazad van! Elnézést, hogy elszámoltam. Véletlen májusnak néztem. A viszont kérdés ennek ellenére szerintem ésszerű! Volt vele orvosnál, ill. a doki mit mondott?


Nekem van egy külboka-törésem, amit már a járógipsz alatt is jobban terheltem, mint kellett volna és a gipszlevétel után sem volt meg a kellő óvatosság, így sikerült durván rásérülnöm.

2023. júl. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Lemaradt: 16/F

2023. júl. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem vele orvoshoz, mostmár kicsit bánom. Pár nap után jobb lett a helyzet, és emiatt többször is kicsit megterheltem (~2 óra séta). Ennek az lett a vége, hogy az utóbbi pár napban újra el kezdett eléggé fájni. Igaz, már egészen más jellegű a fájdalom, de mostmár tényleg pihentetni fogom pár napig, amíg teljesen el nem múlik.
2023. júl. 10. 00:35
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Még most sem késő orvoshoz menni vele. Nézesd meg, mert lehet szalagszakadás is, ami hogyha nincs rendesen kezelve, instabillá teheti egész életedre a bokád.

2023. júl. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!