Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás mindkét...

Ínhüvelygyulladás mindkét kezemben, ezt egyszerre gipszelik be?

Figyelt kérdés

Jó ideje bajlódom vele.

Orvoshoz hétfőn megyek vissza, szerdán kaptam injekciót.

Említette már, ha nem javul, akkor gipszelni kellene, mert a teljes nyugalom jót tenne.

Mondtam neki, hogy csak gipszbe ne..

De nem javult. A jobb kezem, ami nagyon fáj, a bal tűrhető és javult az injekciora.

Ilyenkor mit csinál? Mindkét kezemet nem egyszerre kell begipszelni ugye?

És ez hány hét gipsz?


2023. júl. 14. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megbeszélés kérdése.

Nekem külön-külön voltak gipszelve.

Balt begipszelték 6 hétre és mikor mentem a gipszlevételre egy pénteki napon, kaptam 2 gipszmentes napot, hétfőre hívtak vissza a másik kezemet gipszbe tenni.

Viszont nekem injekciózták közben hetente azt a kezemet, ami nem volt gipszben.

Ez egyszerre nem tudom hogy lehet mert nekem mindkettő 4 ujjal együtt volt gipszben. Így is rossz volt..

2023. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet neked más jellegű a gyulladás de nekem mindkét kezemet műtötték ínhüvelygyulladással.

Egyszerre műtötték mindkettőt és a muteti időpontig ( 1,5 hét) gipszet kaptam.

Nem mondta hogy lenne más opció, beírt műtétre és mondta, hogy addig pihentetni kell, így begipszelik mindkettőt.

Műtét után még 4 hétig voltam gipszben.

Nem volt egy leányálom, mindkét karom felkötve kellett hordani.

2023. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyéni, majd az orvossal megbeszéled hogy legyen.
2023. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mit csináltak? Nekem a jobb kezemet gipszelték be, de azt négy ujjal együtt teljesen.

Két kézen nem tudom hogy lehetne egyszerre.

2023. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Előző hétfőn begipszelték a jobb karomat. Teljesen használhatatlan, 4 ujjamat gipszelni kellett és könyékig az egész kezemet.

Majd holnap kell mennem átgipszelni, akkor kapok teljes gipszet.

A másik kezemnél máshol van a gyulladás, egyelőre műanyag alkarsínben van és heti 2x kapok injekciót.

Most a kontrollon meg fogja nézni az orvos és ha nem javul, akkor be fogja gipszelni. Annyi hogy az ujjakat ezen nem kell gipszbe tenni. De így is meg akarom úszni mert ez az egy gipsz is szörnyű.

A 4 ujjas gipsz mindenkinek ilyen nagy volt?

Nekem ki sem látszanak az ujjaim, az egész be van bugyolálva a gipsz alatt kötés és vastag gipszsín rajta. Az egész egy hatalmas kesztyű.

2023. júl. 26. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyik karom van gipszben ugyanúgy ahogy neked.

Engem 4 napja gipszeltek, szintén gipszsínbe tettek.

Nagyon nagynak érzem én is, már gipszelés alatt kérdeztem, hogy biztos ekkora kötés kell e..

Nehéz megszokni. Pluszban még fáj is.

A gipszelőben mindták hogy jó lesz higyjem el mert elmúlik a gipszben a fájdalom. De egyelőre nem múlt.

Mindjárt mutatok róla képet. Neked is hasonló?

Ráadásul mindenki megnéz meg kapom hogy uristen hogy törtem el hogy ilyen nagy gipsz kell :/

2023. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rajtam is kiakadnak nyugi. Főleg mióta a másik kezemet is gipszbe kellett tenni.

De ezen ujjakat nem, “csak” alkargipsz.

2023. aug. 3. 15:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem két kezemre kerül holnap könyékig gipsz. Ujjakrol nem volt szó, akkor azt nem gipszelik, ugye?

Két kart hogy kötnek fel?

Mert nekem az orvos kiírt hevedert, meg is vettük ma a két felkötőt, viszem holnap a gipszelésre.

Eredetileg a rendelőben ma is mindkettőt fel akarta kötni az asszisztens (befáslizták a kezeimet holnapig) de kértem hogy ne, megyunk venni ezt a hevedert segédeszköz boltban.

Nem tudom elképzelni hogy úgy mászkáljak hogy mindkét kezem nyakba kötve. Úgy egy ajtón nem tudnék bemenni.

Gipszet muszáj lesz úgy hordani?

2023. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát én gipszelés után két felkötött kézzel jöttem ki.

Kísérővel mentem eleve. Nyilván nem 0-24 hordom, de amikor tudom fel van kötve. Így nem dagad és nekem gyorsan elmúlt a fájdalom is.

Én előre tudtam hogy mind a 4 ujjamat begipszelik, a másik kezem meg ujjak nélkül szerencsére.

Mi lett végül?

2023. aug. 5. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egyik kezemre könyök fölé érő gipsz kellett. Másik alkargipsz könyékig.

Mindenki konyekig kapja, én nagyon megszívtam ezzel.

2023. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!