Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás miatt gipsz...

Ínhüvelygyulladás miatt gipsz kell, mennyi ideig leszek táppénzen?

Figyelt kérdés

Akinek gipszelték, légyszi válaszoljatok pár kérdésre.

Gipszelés előtt állok. Jobb kezem, négy ujjamat és könyékig a kezemet kell rögzíteni.

Ma szóltam a beutalás után rögtön a munkahelyemen. Ma szabadnapot vettem ki a kontroll miatt.

Nem készültem ilyenre hogy be kell gipszelni, a főnökömnek mikor mondtam kérdezte hogy oké de meddig kell akkor táppénzen lennem.

Ugye nem tudtam megmondani :/

Nem érti miért kell begipszelni és nyilván nem örül hogy kiesek sok időre.

Viszont az orvos mondta hogy dolgozni nem mehetek mert a gipszelt kezem teljesen kiesik, fel kell kötni, ezt már hordom is.

Háziorvos azt mondta kb 2 hónappal számolhatok.

Mennyire lesz rossz maga a gipszelés?

Utána hamar szárad vagy várni kell?

Hamar meg lehet szokni?

Azért a 4 ujj miatt is félek mennyire lesz rossz :/


2023. jún. 1. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Végig táppénz amíg gipszben vagy. Sőt utána is 1-2 hétig

Nekem levétel után kérte az orvos hogy még 1,5 hétig legyen felkötve és lassan kezdjem használni.

Ugyanígy voltam begipszelve. Meg kell majd szokni, elsőre rossz nagyon.

Nekem közben eltört a lábam, így nem tudom megmondani meddig lettem volna a kezemmel táppénzen. Két hétig voltam két gipszben. Már csak a lábam de az még 6 hét..

Tolószékben mentem a kezemmel gipsz levételre :D :/

2023. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Végig táppénz mint kiderült. 6 hétig amíg leveszik a gipszet biztosan.
2023. jún. 11. 12:45
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha nekem alkargipsz lesz és úgy néz ki ujjak nem csak a hüvelyk akkor is táppénz?

Könnyített vagy sima gipszet tettek neked? Melyik jobb?

2023. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom sajnos mert nekem 4 ujjat is teljesen gipszbe tettek.

De szerintem nem mehetsz dolgozni, fel lesz kötve a gipsz, ezt mondja az orvos is gipszelés után, hogy végig hordd.

Nekem hagyományos gipszem van, az orvos mondta hogy nincs értelme a műanyag gipsznek, nincs súlyban különbség es egyébként is felkötve viselem.

Jobbulást!

2023. jún. 13. 13:24
 5/21 anonim ***** válasza:

Én az egy ujj miatt is kivagyok milyen lesz meg könyékig gipszben.. négy ujj nagyon rossz lehet :/

Hamar megszoktad?

Nekem most műanyag sínt tett fel és fáslival rögzítette plusz felírt kartartó hevedert amit gyógyászatiban kell megvenni ez kell a gipszhez gondolom.

Ezt vinnem kell magammal vagy elég ha itthon kötjük fel gipszelés után?

2023. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Június 2-án gipszeltek. Pénteken lesz 2 hete hogy gipszben vagyok.

Első hét volt nehezebb, most már egész jól viselem.

Vidd a felkötőt. Nekem gipszelés után kb 20 percig egy párnára kellett rakni a kezem és a gipszelőben mikor johettem el, rögtön felkötötték, nem lóghatott. Háromszög kendőkkel rám lett teljesen rögzítve a kezem, az annyira nem jó, mert levetkozni sem tudsz úgy. Én utána vettem orvosi tanácsra egy felkötőt, ami sokkal jobb.

Most viszont már nem fáj a kezem. Így már látom hogy megéri kibírni. Nekem utolsó lépés volt a gipsz, nem volt más opció. Nagyon nem akartam én sem pedig.

2023. jún. 13. 13:42
 7/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Már fent van a gipsz. Hát nem kellemes, nekem ugyanúgy fáj. Éjszaka is végig éreztem.

Hüvelyk ujjamat gipszelték és könyékig a kezemet.

Neked gipszsínt tettek ra vagy korkoros a gipsz?

A gipszelőben az orvostól kérdezte a gipszelő, hogy sín lesz e és az orvosom így kérte, hogy nem, körkörös gipszbe tegyen.

Én valahol sínben reménykedtem, azt hittem zárt gipsz törés miatt kell.

2023. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nekem is zárt gipszben van.

Anno két éve volt gipszem már sérülés miatt, akkor sínbe tettek, az volt 1 hétig a végleges gipsz előtt.

Nincs olyan nagy különbség nyugi.

Gondolom ez így jobban rögzít, mint a sín és a lényeg a teljes nyugalom.

Meg kell szokni a gipszet. 1 nap után friss gipsszel én is így voltam ahogy te.

Éjszaka én mindig egy nagy párnára teszem a gipszet fel. Napközben meg nyakban.

2023. jún. 15. 15:11
 9/21 anonim ***** válasza:

Neked hol gyulladt hogy hüvelykujjat kellett csak gipszbe tenni?

Négy ujjamat teljesen begipszelték.

3 napja van fent, hétfőn gipszelik át.

Kérdező, neked hogy néz ki a gipsz?

Neked is nagyon bunkó nagy kötést tettek fel?

Mindjárt mutatom milyen, teszek képet.

A zárt gipsz kisebb lesz?

Kiírt a háziorvos, kérdeztem ezt így szokták e gipszelni de csak azt mondta hogy ezt orvos dönti el.

De nekem van olyan ismerősöm aki sima alkar gipsszel megúszta. En meg ezt a nagy gipszet kaptam :(

[link]

2023. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tudom milyen szar, nekem is így van gipszben.

Annyi hogy sínben nekem nem volt, ez még neked sín.

Körkörös gipsz ugyanez lesz.

De neked nem mondták mire készülj?

Én kontrollra mentem és bár gipszre nem számítottam de nekem mikor mondta az orvos hogy úgy látja hogy be kell gipszelni, akkor el is mondta hogy hogy lesz a kezem pontosan gipszelve.

Aztán persze mikor felkerült a gipsz akkor én is kibuktam kicsit hogy ebben kell lenni.

2023. jún. 16. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!