Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömvágás közben véletlenül...

Körömvágás közben véletlenül ollóval felsértettem a körmöm és a bőröm közti körömsáncot a jobb nagylábujjamon. Mit csináljak, jól diagnoszitálták-e az orvosok ezt a problémát? (továbbiak lent)

Figyelt kérdés
Néhány nap után elkezdett a körülötte lévő terület begyulladni, feldagadni, gennyedzeni. Elmentünk orvoshoz, ott azt mondták, hogy ez benőtt köröm (annak ellenére, hogy szerintem a körmöm nincs benőve, a körömsáncot én magam sértettem fel, nem a körmöm, de szóhoz se jutottam, pont leszarták) felírtak Phenylbutazon kenőcsöt, Betadinos ecsetelést, fertőtlenítős vízben áztatást, párakötést és hogy napi rendszerességgel csináljam a letolást (tulajdonképpen a körmöm melletti bőr manuális lehúzása a körömről). Ezek fognak-e segíteni, nektek segítettek-e? Azért kérdezem, mert a tünetek pontosan olyanok mint a benőtt körömnél, de maga az ok szerintem nem benőtt köröm, és ezért kérdezem, hogy ebben az esetben is segíteni fognak-e. Újra, a problémám igazából csak annyi, hogy van egy sebem a körmöm és a bőröm közt, és ez nem bír begyógyulni mert a körmöm folyton mechanikai hatást gyakorol rá (ez a saját diagnosztikám). Plusz ez a letolásos dolog is tulajdonképpen számomra úgy jön le, hogy csak baszogatom a felsértett körömsáncot, a körmöm mellett fel-le tologatom és ezzel nem hagyom, hogy begyógyuljon.

2023. júl. 18. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos a diagnózisban, kérj másodvéleményt (területi sztk sebészeten vagy traumatológián de ott nem fognak örülni neked, esetleg magánban sebészeten, ha gyorsan akarsz kedves és mindenre kiterjedő magyarázatot kapni.)


Egyebkent valószínű elfertőződött seb van ott, benőhetett a köröm emellett is. Folytasd a kezelést, ha kell menj vissza ahol kezeltek, hogy nem javul.

2023. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kezelés korrekt. A letolást nem kell annyira szigorúan venni a te esetedben szerintem.
2023. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Folytattam a kezelést, a seb egyre jobban gyógyul befele :). Van ez a párakötéses dolog, ami tulajdonképpen nem engedi, hogy levegő és baktérium jusson be a sebbe, és az így keletkezett vákuumos, párás térben elvileg biztonságosabban és könnyebben gyógyul a seb. A sebészeten mondták, hogy a párakötés eredményére előfordulhat, hogy a sebben megmaradt gennyet egy helyre fókuszálja egy ilyen kis hólyagszerűségben. Ez meg is történt, mostmár az egyetlen hely ahol fáj a nagylábujjam az a hólyag, de nem akar eltűnni. Ha az a hólyag eltűnne, akkor már szinte el is felejthetném ezt a problémámat, mert mostmár tényleg ez az egyetlen rész, ahol fáj. Mit kéne csinálni vele?
2023. júl. 22. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én felvágnám, de a sebészetre visszamenni is opció, ha nem akarod magadat megműteni. 🙂
2023. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!