Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az egyik táborban, eltörtem a...

Az egyik táborban, eltörtem a bokámat,és mivel hála az istennek nem mozdult el a csontom,(jobb lábamon a külső bokacsontom tört el)ezért a papiromra azt írták, hogy 1 hét fekvő 3 hét járó gipszel megúszom?

Figyelt kérdés
És miután a járó gipszet is leveszik, mennyi idő lesz mire újra normálisan tudok futni, ugrálni, sportolni, normálisan terhelni a lábamat?

2023. júl. 28. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 6 hét a gyógyulás, utána azért praktikus lenne fokozatosan újra terhelni.


Pár alkalom gyógytorna se árthat.

2023. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos saját tapasztalatom, hogy megeshet, hogy 8-10 héttel a törés után sem olyan a bokád, mint előtte volt.
2023. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Utána még hetek.
2023. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Akár 3-4 hónap is lehet, mire teljesen rendbe jön a bokád. A lelet szerint melyik csont tört el? A gyógyulási (összeforrási) idő ettől is függhet, hogy egy vékonyabb vagy egy vastagabb csont tört el.
2023. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy nem úszod meg 3 hét járóval.
2023. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Sajnos az a rossz hírem van, hogy erősen kétséges, hogy 3 hét járógipsszel megúszod.

A 14 éves lányomnak tavalyelőtt 6 hétig, a 15 éves unokaöcsémnek tavaly 5 hétig volt, a 17 éves fiamnak jelenleg 4. hete van a lábán külboka törés miatt járógipsz.


A gipszlevétel után még legalább 1-2 hétig nem tudod majd még úgy sem terhelni, ahogy járógipszben terhelted.

2023. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kedves #kérdő (anonim; tegnap 13:53)! Remélem, hogy nem csak azért jöttél fel a GYK-ra, hogy egy kérdéssel több legyen kiírva, hanem esetleg megírod, hogy milyen körülmények között sérültél meg és hol tartasz a gipszeléssel, gyógyulással kapcsolatban. A #3 (Ypszilon1980; tegnap 16:44) valamint a #4-5 (apcika75; tegnap 19:14 és tegnap 19:15) általánosságban írt teljesen igaz. A #6 (A.Edina974; tegnap 19:34) azért nem reagálok, mert ő családi, azaz közvetett tapasztalatot írt le, ami vélhetően megint csak igaz. A #2 (Barbados07) pedig én vagyok, aki sajnos eléggé ráfaragott kétszer is arra, hogy a folyamatosságot nem úgy követte, ahogy kellett volna, sem a járógipszben, sem annak levétele után.
2023. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy már a járógipszedet használgatod és nem most kezded a fekvőgipszet. 40+-os nőként elmondhatom, hogy a gipszcsere után legalább 2 napot várjál, míg hosszabb útra mennél járógipszben. Ha ezt megteszed, akkor se felejtsd otthon a két mankót(sőt egyet sem közülük), mert magaddal cseszel ki.
2023. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szia! Hol tartasz a gipszeléssel?
2023. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Kedves kérdező! Remélem, hogy haladsz a gyógyulással. Várhatóan a teljes regeneráció 3-4 hónap lesz.
2023. aug. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!