Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés után mi várható?...

Bokatörés után mi várható? (többi lent)

Figyelt kérdés

Június 24-től július 2-ig volt a sportszervezet által szervezett szezonvégi táborunk. Sajnos 29-én a szálláshelyről kimenet lecsúszott a lépcsőről lábam és magam aláfordult a bokám, ami akkorát reccsent, hogy na. Valahogy eljutottam a közös helyiségig, de már alig tudtam ráterhelni. A csapatorvos javaslata alapján azonnal a legközelebbi kórházba mentünk, ahol a megröntgenezést követően kiderült, hogy eltört a bokám. 1 hétre gipszsínt kaptam, amit július 7-én végleges fekvőre voltoztattak, miután közölték, hogy a csontosodás nem indult be. A járógipszet kaptam július 14-én 5 hétre.


Jelenállás szerint augusztus 18-án veszik le a járógipszet.


Mire számítsak gipszlevétel után, ill. a visszatéréssel kapcsolatban?


megjegyzés: Focizom 9 éve versenyszinten. (17 vagyok)



2023. aug. 11. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kezelőorvodaidtól kéne ezeket megkérdezned
2023. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Más a gyógyításban résztvevőtől valamit megkérdezni, aki esetleg át sem esett ilyenen (volt ilyen szerencsés) vagy olyanoktól tanácsot kérni, akik átestek ilyen sérülésen.
2023. aug. 12. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem más, mert rhadtul a TE sérülésedtől függ, amit mi nem látunk.


Mondhatom, hogy hú, én már egy hétre rá szaladtam, lehet neked komplikáltabb törésed volt, és még 4-5 héten át legalább rehabra kell járni.

2023. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én jobban bíznék a dokiban, mint a random gyakoris válasuolókban. Nem véletlen tanul X évet.
2023. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

#3

Ebben igazad is lehet.


#4

Hol írtam, hogy egyáltalán nem bízok az orvosokban? Azt írtam - ezt le is írtam, hogy - jobban átláthatom azt, hogy mi várható gyógyulás és visszatérés terén. Az orvosok először a standard időt mondják. (Ezt egyébként az orvosok is eliserik)

2023. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

#4

Azért írtam "én" megjegyzéssel, mert a saját sérülésemmel kapcsolatban én is megkaptam ugyanazt, hogy bízzak jobban az orvosokban.

2023. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Minden sérülés esetén van egy standard idő, ami alatt alaphelyzetben helyre kellene jöjjön a sérülés. Ennek az oka, hogy sok esetben van eltérés a jelzett és a valós gyógyulási idő között. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy kinek mennyi idő volt. (Ezt nekünk pl. egy ortopéd és egy gyógytornász mondott)
2023. aug. 12. 20:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden sérülés esetén van egy standard idő, ami alatt alaphelyzetben helyre kellene jöjjön a sérülés. - igen, és AZ pont semmi nem jelent, ennyi.


Kismillió dologtól függ, kezdve a sérülés mértékétől, mélységétől, komplikáltságától, a saját szervezeted állapotától, mennyire terheled amikor még nem szabadna, stb.


Nagyapám vagy az én kezem töréskor hat hét gipsz plusz 1-2 hét fásli után már egészen oké volt.

Apám ellenben ripityára törte, és ő gipszlevétel után majdnem egyéven át gyógytornára járt, mire helyrejött neki.


Úgyhogy továbbra sem számítanak a "tapasztalatok", mert mindenki más.

2023. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Részben vitatkoznék veled. Igenis van egy olyan dolog, amire fel lehet készülni azok alapján, amit mások leírtak, hogy ők hogy mentek át rajta. Ezért egyetértek a kérdezővel, hogy feltette a kérdését. Persze! Az is igaz, hogy minden ember más és más.

2023. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az ősz szinte biztosan ráfog menni. Én április 28-án törtem el a bokám és még mindig nem tudok rendesen ráterhelni, pedig 7 hete levették a gipszemet.
2023. aug. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!