Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ugrócsont ficamodott vagy...

Az ugrócsont ficamodott vagy tört a linken található röntgen képek alapján? Mi várható? Mik a felépülés esélyei?

Figyelt kérdés

Mivel információt nem kaptam a dokiktól és a zárójelentés szövege ellentmondásosnak tűnik számomra, ezért kérném olyasvalaki segítségét, aki tudja értelmezni a röntgenképeket és zárójelentés szöveget:

(a képek letöltés után zoomolhatók)

[link]



2020. szept. 5. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam többször is, nekem nem tűnik ellentmondásosnak. Az "ugrócsont ficamát és a külbokacsúcs (ha jól értelmezem az az ugrócsont hátsó "kiálló része") törését" igazolják." A dislocatioval járó ferde törés = ficammal járó ferde törés. Kificamodott a bokád, egy részén tört is, amelyet helyreraktak és begipszeltek.

Igazítsatok ki, ha tévedek.

2020. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igy van #1es
2020. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Amit írtatok, az alapján én az alábbiak szerint képzelem el:

(a magyarázathoz egy "talus_harmad.png" nevű képet fel is töltöttem a címben említett linkre.)


>>>

zárójelentés:

1] " A talus kp. harmadában dislocatioval járó ferde törés látható "

2] " Az elvégzett képalkotó vizsgálatok az ugrócsont ficamát és külboka csúcs törését igazolták "


>>>

Az "1]"-es mondat azt jelentheti, hogy:

-> A "talus_harmad.png" képen sárgával jelölt "talus" 1/3-ánál egy külboka csúcs törés látható.

(A talus 1/3-ánál piros csillaggal jelöltem a külboka csúcsát.)


->>> Tehát az ominózus 1]-es mondat lehet, hogy pont a külboka csúcs törésének pozícióját hivatott leírni, és nem azt írja le hogy a talus tört az 1/3-ánál...


->>> Ebből kiindulva akkor tényleg nincs eltörve a képen sárgával jelölt talus csontom, csak a pirossal jelölt külboka csúcs van letörve.


Persze bárki véleményét a röntgenről és ezen eszmefuttatásról szívesen veszem továbbra is :)



jah, és elnézést az esetlegesen túlbonyolított megfogalmazásért :)

2020. szept. 7. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!