Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a kulccsontom. Mi...

Eltört a kulccsontom. Mi várható a sürgősségin?

Figyelt kérdés
Hello. Ma motorozás közbe elestem és eltört a jobb kulccsontom. A törés szabad szemmel jól látható. Még soha nem volt eltörve semmim. Nemsoká indulunk a balesetire. Mi várható majd? Vissza fogják a kullcsontomat állítani kézzel? Ez a legnagyobb félelmem... Valaki írja le légyszi hogy mi várható

2016. aug. 28. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg helyre fogják rakni neked, meg kapsz fájdalomcsillapítót. Sokkal több mindent igazából nem tud vele csinálni. :/
2016. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem most nem lesz ebben igazad :)
2016. aug. 28. 17:06
 3/13 veterán vas ***** válasza:
Pedig elhiheted, hogy a kulcscsont töréssel nem sok egyéb teendő van.
2016. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hosszú, hosszú, hosszú várakozás... :)


Egyáltalán nem biztos, hogy helyrerakják. Van, akinek csak adnak egy claviculakötő nevű izét, amit elég fájdalmas, amíg felraknak, és kb. kész is, ez a lényeg. Aztán majd szépen összeforr. Esetleg marad egy kis pupli a törés helyén, de az nem baj.


Biztos van, akinek helyre is rakják előbb, de tudok olyanról, akinek nem kellett, csak a claviculakötő. Az egyébként ilyen:

12 óra az alvásigénye, amiből 11 órát egyfolytában, éjszaka kellene aludnia!

[link]


Aztán meg majd csoportos gyógytorna mindenféle vicces gyakorlatokkal. :)

2016. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
adnak = elküldik egy rokonodat, hogy vegye meg (tehát jó, ha nem egyedül mész)
2016. aug. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, az alvásigényes sor nem ide tartozik. :D
2016. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Első vagyok. Nekem másfél hónapja volt külboka törésem. Vizsgálat után azt is helyre kellett tenni, kaptam rá ideiglenes gipszet. Utána megműtötték. Amúgy a kulccsontot műteni nem tudják, csak ha esetleg nyílt törés lenne.
2016. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na mondom mi volt. Bementünk, elmondtuk a főorvosnak hogy mi történt aztán elküldtek röntgenre, de szerencsére csak azt a fura nevű kötést kaptam rá ami itt 'elhangzott'. Néha tornáztatni kell és csak akkor kell visszamenni ha netán még fájna 4 hét múlva vagy rossz a kötés. Amúgy 3 helyen van eltörve, a legnagyobb törésnek a szöge 20 fokos. De most mivel hogy dolgozok most legalább 4 hét táppénz, azt gyógyulgatok lassan :) A motorosoknak főként de amúgy mindenkinek szeretném üzenni hogy az úton nagyon vigyázzatok magatokra meg egymásra is! Inkább mindig a biztonság legyen előtérben. Én ma itt falun a határban bukfenceztem egy szaros kis Simsonnal, de látjátok bárhol bármikor bárhogyan megtörténhet a baj sajnos!
2016. aug. 28. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Szeles utakat es jobbulast ;)
2016. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. aug. 28. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!