Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag-szakadást tényleg...

Bokaszalag-szakadást tényleg kötelezően gipszelni kell?

Figyelt kérdés

A 12 éves kisfiam bokaszalag-szakadást szenvedett még e hó 18-án. Akkor azt mondta a doki, hogy a vérömleny miatt kötelezően gipszelni kell. Egyre több helyen (akár szakmai oldalakon is) azt olvasom, hogy nem mindenkinek gipszelik.


Most akkor kell-e vagy sem a részleges külső bokaszalag-szakadást kötelezően gipszelni? Kinek, mi a tapasztalata? Mennyi idő alatt gyógyul úgy meg, hogy tünetmentes legyen és ne kelljen semmit viseljen a gyerek (pl. gipsz, bokarögzítő)?


Egyébként judozik. Mikor folytatható a sport?



2023. aug. 23. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondja hogy kell akkor kell.
2023. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem szakadt el a szalag, de úgynevezett félrelépésem volt, ami túlterhelte a bokaszalagot, és ráadásul megerőltettem a lábam, mert hivatalos helyeken kötelező a személyes megjelenés.

Az én bokám gyógyulása másfél hónapig tartott, mire tünetmentessé vált.

Egyébként igaza van az elsőnek abban, ha a doki javasolja, akkor kell az a gipsz.

2023. aug. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is gipszeltek, pedig csak reszleges szakadas volt. Kb 5-6 honap volt a teljes felepules...
2023. aug. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindig kell a gipsz. De ez az eset olyan hogy ebben kell.

Gondolom az is benne van hogy a gyerekek meg nem ertik meg hogy ne mozgassa, ne alljon ra stb. Egy lepes is napokkal elhuzhatja a gyogyulast. Fontos foleg a legelejen hogy jol forrjon vissza.

2023. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet fűrészelni vagy lehet gipszelni. A többség ez utóbbit választja. 😄
márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!