Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől lehet ez? (többi lent)

Mitől lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, közel 10 éve versenyszinten focizok. Jelenleg országos regionális bajnokságban szerepelek.


Az elmúlt két lezajlott fociszezonban ugrásszerűen megnőtt a sérülések száma. Lépten nyomon azt tapasztalom, hogy klubon belül is egyidejűleg legalább dupla annyian vannak a maródiak listáján az up korosztályokban, mint a korábbi időszakban. Ez igaz a közvetlen és kevésbé közvetlen riválisokra is.


Az esetek túlnyomó részébe (kb. 80%) bokasérülésről, nagyjából tizedében (10%) térd, és a maradék egyéb (pl. kéz, hát, vádli, combizom) sérülés.


Mi lehet az oka, hogy akár 2-2,5 szeresére emelkedtek a sérülések a COVID óta? Ez összefügghet, hogy hosszabb leállások voltak?



2023. aug. 26. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem meg is válaszoltad. Nagyon sokat jelent a kiesett időszak edzés terén és ez különösen igaz a fiatalabb korosztályra, akiknek még fejlődik a szervezete. Ha statisztikailag tényleg több a sérülés manapság, akkor valószínűleg ez az oka. Vagy a nem megfelelő edzés.
2023. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy hivatalosan készült-e vagy sem erről statisztika, de azt tudom, hogy annál a klubnál az utánpótlásba ha már 3-at elérte a hosszabb (1 hónapot meghaladó) ideig egyszerre harcképtelen játékosok száma, akkor kisebb "világvége" hangulat volt. Most pedig sokszor 5-6 ilyen sérült van egyszerre. Igaz, hogy most mintha kicsivel nagyobb lenne a merítési lehetőség a kisebbeknél, mint akkor volt, de nem ilyen mértékben.


Nálunk pl. az aktuális U15-ös csapatnak ugyanaz az edzője 2018 óta. Ezt úgy értem, hogy mindig ő kapja meg ezt a korosztályt. Az U16-os edző pedig 1 évvel később érkezett.


A konkurens csapatok vezetőedzőitől is egyre többször halljuk, hogy azért nincs cseréjük, mert annyi a sérült, hogy az előírások szem előtt tartása mellett (pl. a 2023-ban véget ért idényben az U16-ban nem csak a 2007-ben, hanem a 2008-ban születettek is korlátlanul szerepelhetnek) is nehéz kiállniuk.

2023. aug. 26. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hallottál már a FIFA "The 11" programjáról? Ez egy csapattal végezhető bemelegítés, amiben olyan fontos gyakoratok vannak, amik rendszeres végzése sokat tud segíteni a sérülés megelőzésben.

A kihagyott idő amit fentebb is írtak, negatívan hathat. Nézz rá a "11"-re, ha nem is csapattal, de harátokkal vagy a saját érdekedben egyedül, amit tudsz, érdmes lehet csiálnod.


Sérülésmentes focit Neked!

2023. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!