Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fat vagtam es ez lett belőle.B...

Fat vagtam es ez lett belőle.Barmi ötlet?

Figyelt kérdés
fat vagtam es lepattant egy darab az ekrol bele a labamba es be van dagadva,nem tudom hogy van e benne ék darab,mert nem all ki belole de nagyon faj.A seb körül az izom rész van bedagadva a vadlimnal.Ha járok akkor fáj,ha nem akkor egy idő után elmulik.Masik 4 helyen is történt velem ilyen,egyik helyen sem vérzett ennyire es nem is volt benne ék darab,szemoldokom kivételével.Ott volt,de az kiallt és kilehetett szedni.Itt nagyon vérzett és sokkal jobban fájt.Lehet nagyobb ment bele vagy több,de az is lehet hogy bele se ment,vagy nagyon mélyen van mivel ha hozzaerek nem érzem hogy ott lenne.Ha nem javul elmegyek orvoshoz,de előtte valami praktikat kérnék a fájdalom és a duzzanat csillapitasara.Koszonom

2023. aug. 30. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Ki kell szedni az idegentestet, aztán meglocsolni hidrogén peroxid oldattal a sebet. Akkor jó, ha habzik.
2023. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Fájdalom csillapítás: algopyrin vagy más fájdalomcsillapító.


Orvoshoz kell menni, tetanusz oltás is kell. Az ilyennel vigyázz, mert vérmérgezést lehet kapni tőle, amibe belehalhatsz.

2023. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elmelelezileg ha nincs ilyen piros csik akkor nincs baj,legalábbis én igy tudom.Az első kommentelonek meg azt szeretném mondani,hogy nem biztos hogy van benne,mert nem látom és nem is érzem tehát akkor benne van a vadlimban a húsban és onnan nem tudom kiszedni
2023. aug. 30. 15:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

Felejtse el a piros csíkot. Menjen el tetanuszra és vizsgálhassa meg a lábát is most azonnal, még MA.

Háziorvos vagy sürgősségi. Sürgősségin belül traumatológiai rendelés


Üdv, egy orvos

2023. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hova adják a tetanuszt és az milyen érzés?
2023. aug. 30. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Emlékeim szerint fenékbe. Nem a legkellemesebb érzés, de vigasztaljon a tudat, hogy 5 évre védett leszel a tetanusszal szemben.
2023. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már itt ülök másfél órája és nem hívtak be sehova.
2023. aug. 30. 18:20
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Kitartás. 3-4 óra várakozás a minimum.
2023. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na végül behivtak.3 orat vartam kb mire behivtak 3 percre majd pedig elkuldtek rongentre,ott meglattak a femet majd visszakuldtek es hat egy jo 30 percet bent voltam.Nagyon mélyen beleszurodott,próbálták kivenni de nem sikerült.Kaptam tetanuszt fenekbe,nem fájt. Elvileg betokosodik a fém darab,egy komplett műtét lenne ez ha kiakarnam szedni,altatassal és egy jó fel óra műtéttel minimum,mert nem találják meg olyan kicsi.De Holnap elmegyek kotest cserélni és akkor elmondjak a traumatologian hogy mi legyen szerintük és akkor bizrosabbat fogunk tudni mindent.Mindenesetre ez jó volt,mert lefertotlenitette a sebet és nem tud valószínűleg igy már elfertozodni.Kb 2 hét mire meggyogyul teljesen.Koszonom mindenkinek aki segíteni szeretett volna.
2023. aug. 30. 21:24
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Ezalatt a 2 hét alatt is érdemes időnként fertőtleníteni a sebet otthon.

Octanisept spray patikában kapható

2023. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!