Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd ficam után két héttel...

Térd ficam után két héttel kicsit megdagadt térd mennyire természetes?

Figyelt kérdés

Egy hétig volt gipszem, utána másfél hete hordom a térd rögzítőt.


A térd kalács fölött egy kicsit megvan duzzadva a térdem.

Egyik ismerősöm mondta ha vizesedne akkor a kórházban leszívatják. Egyébként mintha kisebb lenne napról napra, de nem akarnék sokat várni vele.


Másik ismerősnek boka ficama volt, és mondta neki a doki, hogy nyugi két hétig még biztosan dagadni fog.



#ficam #duzzanat #bokaficam #térd sérülülés
2023. szept. 4. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A térdficam sokkal rosszabb, mint a bokaficam. A szalagokat nem vizsgálták esetleg? Azt csodálom, hogy nem merevítőt, hanem rögzítőt kaptál.

Egyébként teljesen normális.

2023. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos természetes és jó pár hétig így lesz még. Remélem, hogy a szalagokat is vizsgálták!
2023. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Volt egy röntgen-em még amikor a sürgősségire mente a ficam után közvetlen.

Elvileg nem sérültek a szalagok.


Gipsz levétele után is azt hittem lesz legalább valami vizsgálat de kb semmi...


Ilyen tépőzáras oldalt kêt csuklós fémmel erősített cuccot kellet kiváltani. Most hordom második hete még + 1 hét és ez után 3 hét fizikai kímélet.


Még annyi kérdésem lenne, hogy a térd hajlításával kapcsolatban még le guggolni egyáltalán nem tudok. Az ágy szélén ülve még most tudom vízszintesből 90°-ba kb hajlítani (kinyújtva és ebből lerakni a padlóra). Nem tudom, hogy ez jónak számít e?

2023. szept. 5. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A röntgen nem mutatja ki a szalagsérüléseket. Nem ártana egy CT vagy MR.

A leírtak alapján szinte biztos, hogy van némi szalagsérülésed.

Sajnos természetes!

2023. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!