Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 6 hete 2 lépcsőfoknyit leestem...

6 hete 2 lépcsőfoknyit leestem a lépcsőről. Azóta a bokám rendetlenkedik. (?)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy biztos, hogy nem tört el, nem repedt meg, nem volt sem teljes, sem részleges szalagszakadásom, egyszerűen csak megsérült. Eleinte hordtam bokarögzítőt, kenegettem rá való krémmel. Aztán jobb lett, nem csináltam vele semmit. Most viszont terhelésre kicsit fáj. Viszont fura módon bármilyen bokarögzítőt felveszek, még jobban fáj. Van vagy 3-4 féle (egyik komolyabb, mint a másik).


Most akkor hordjam valamelyik bokarögzítőt vagy ne?



2023. szept. 21. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán röntgen szemed van, hogy mindenféle vizsgálat nélkül megtudod állapítani, hogy mi van a bokáddal?


Igenis mielőbb orvos kell, hogy lássa, mert nincs olyan, hogy "egyszerűen csak megsérült". Egy-egy ilyen esetben megnyúlhat a szalag, ill. részlegesen vagy akár teljesen elszakadhat.

2023. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1


Köszi. De hát már 6 hét eltelt... így is van értelme orvoshoz elmenni vele?

2023. szept. 21. 20:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ezt nevezik krónikusnak és legfeljebb azt állapítják meg, hogy mi volt a bokáddal pontosan, ami már elkezdett magától gyógyulni. (1 voltam)

2023. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Rendben. Köszönöm!

2023. szept. 21. 20:59
 5/16 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy megfontolod a leírtakat.

Nagyon szívesen!

2023. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél? Elmész vele orvoshoz?
2023. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, elmegyek. Csak fogalmam sincs, mikorra kapok időpontot az ortopédiára és rtg-re.
2023. szept. 22. 07:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségire menj, ott azonnal csinálnak röntgent valamint általában úgy működik, hogy felmész és végigülöd a sort, akkor fogadnak az ortopédián is.
2023. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8


Köszönöm.


Hát a sürgősségire nem mehetek sztem, mert nem friss a sérülés, sőt... De az ortopédiát megpróbálom.

2023. szept. 22. 08:11
 10/16 anonim ***** válasza:

Az ortopédia időpontos és több hónap a várakozási idő. Kevés olyan orvos van, aki fogad időpont nélkül a rendelési idő végén.


Ha ő utalna be röntgenre, márpedig valószínűleg az lenne az első lépése, akkor azonnal megcsinálják.


A sürgősségire is bemehetsz, csak ne azt mond, hogy 6 hete, hanem 3-4 napja történt és azóta csak rosszabb lett.

2023. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!