Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Olyan kisebb problémák, ami...

Olyan kisebb problémák, ami sebészeti beavatkozást igényel, kötözést és tesi alól felmentést?

Figyelt kérdés

Nem akarok egész éves felmentést, csak pár hetet. Nem lógás céljából, az okokat nem részletezném. Valami sérülés, betegség, amit a sebészeten kezelnek, kötöznek, felmentéssel jár és magam is elő tudom idézni?

Csontot törni semmiképpen sem akarok.


2023. szept. 23. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:
23%

Én gipszszerzés reményében (gipszfétisem van) csináltam olyat, hogy kalapáccsal ütögettem a bokámat a szalagoknál, hogy bedagadjon, megzúzódjon, hátha begipszelik. Sajnos ez nem történt meg, de ellátják az embert.


Nyilván fáj egy ilyen, úgyhogy valami tudatmódosító szer hatása alatt (akár alkohol) könnyebb. Elszíneződik, bedagad majd (másnapra lesz komolyabb, de akkor lehet, hogy nem hiszik már el a nagy zúzódás miatt, hogy szalagsérülés). Mindenképpen tettetned kell, hogy nem tudsz ráállni. A legjobb, hogyha van mankód és már egyből azzal mész. Ha szerencséd van, akár gipszet is kapsz, de valószínűleg legalább befáslizzák és kiírnak egy bokarögzítőt. Ezzel és a diagnózissal már lehet felmentéshez folyamodni.


Amúgy lehet, hogy nem is kell majd ennyire drasztikus megoldás. Egyszerűen csak eljátszod (talán kisebb mértékű zúzódás előidézése után), hogy fáj a bokád vagy valamelyik végtagod. Eleve befáslizva (ha nincs, vegyél gyógyszertárba párszáz forintért) mész, eljátszod, hogy fáj, de annyira nem, hogy pl ne tudj ráállni, ha lábról van szó, ezért kérj tesi felmentést. Valószínűleg úgyis kiír. Ezt úgyis a háziorvos állítaná majd ki, szerintem balesetis ellátás után is.

2023. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!