Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás és csonthárt...

Ínhüvelygyulladás és csonthártyagyulladás esetén mekkora gipszet kaptatok?

Figyelt kérdés

Az egész kezemet be kellett gipszelni, majdnem hónaljig.

Azt hittem konyekig lesz de a gipszelőben közölte az orvos hogy nem, így kérte a kezsebesz:(

Felrakták, utána rám lett kötve nyakba és testre, sírva jöttem ki.

Gipszelés után vissza dokihoz és ott mondta hogy ha nem lett volna ennyire húzva a kezelés akkor adott volna könyékig érőt de ha szeretném hogy gyógyuljon akkor nem szabad most használni, amit csak ekkora gipszben lehet elérni :(

Járt valaki így hogy ekkora gipsz kellett?

A háziorvos is teljesen leült mikor látta milyen nagy gipszet kaptam.

Végig táppénzen leszek, semmit nem tudok így csinálni.

Félidőnél lesz egy kontroll, elvileg csak megnéznek és átgipszelnek.

Nagyon el vagyok keseredve, nem számítottam erre.


2023. szept. 28. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Férjemnek volt ínhüvelygyulladása. Nem ment orvoshoz vele.. Aztán mire ment, mondtak hogy műteni kell.

Adtak neki 3 hét múlva időpontot műtétre de addig meg gipszbe rakták, neki is szinte vállig gipsze van.

2023. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak az alkarom és az ujjaim voltak benne.
2023. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem könyök fölé ér kb 10 centivel.

De előre mondták, hogy ilyen lesz, nem ért meglepetésként.

A másik kezem volt könyékig gipszben fél éve majdnem ugyanebből az okból, de ott ujjakat is gipszbe rakták.

Akkor 6 hétig voltam gipszben, most csak 4 hét lesz ezzel a nagyobb gipsszel.

2023. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt sem kinek mi alapján mennyi időre adják.

Baráti körben van egy, akinek szintén emiatt kellett begipszelni a kezét, de neki csak három hét volt..

Nekem 6 hétig lesz fent ez az óriás gipsz.

Én a gipszeléskor tudtam csak meg hogy ekkora gipsz lesz, ahogy felhúzta a kezemre az anyagot és megmérte az asszisztens milyen hosszú gipszet vágjanak :/ Akkor kérdeztem hogy de nem konyekig ér? Aztán mondta hogy nem, így kérte a gipszelést az orvos..

Felrakták, rám lett kötve szó szerint, mert nyakba rakta kendővel meg a testemen is körben rögzítette. Mentem ki párom is teljesen ledobbent mekkora gipszet adtak..en ott totál kibuktam, sírva jöttem ki, szerintem mindenki hulyenek nézett..

2023. szept. 30. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem néztek hulyenek!

Én már a gipszelőben kibuktam.

Nekem törés volt, eredetileg lent balesetin csináltak röntgent, ott kiderült hogy egyik kezem tört (csukló és 2 ujj).

Mondták hogy felvisznek akkor gipszelésre.

Vártunk aztán behívtak vizsgálóba és ott mondta a doki hogy akkor bal kéz 4 ujj és konyekig gipsz, jobb kezem meg vállig gipszelni kell és utána osztályra kerülök mert lehet meg is műtik.

Úgyhogy engem mire vittek gipszelni már bőgtem. Meg mikor felrakták akkor is.

2023. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a lábaim, 1,5 hete vagyok fekvőgipszben, hidd el a kéz jobb.

5-6 hétig mindkét lábam gipszben lesz és ezeknél a gyulladásoknál nem tuti hogy rendbe is jön.

Bal lábamon tavaly már volt gipsz 6 hétig.

2023. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: téged be is fektettek?

Nekem hétfőn gipszelik és az orvos mondta hogy a körkörös gipszig bentfekvő leszek.. az egy hét elvileg.

Miért nem lehet hazamenni..?

Eleve a gipsz is marha szar lesz hát még kórházban feküdni vele..

nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem törés volt de gipszelés után rögtön toltak fekvőbeteg osztályra. Ott voltam egy hetet, aztán körkörös gipszeket tettek fel sarokkal, utána gyógytornász segített hogy boldoguljak két gipszben, másnap mehettem haza járókerettel.
nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta levették már. De most műtétre várok. Műtét után meg 4 hét pihentető gipsz..
jan. 23. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Hétfőn megyek gipszelésre.

Azt mondta a doki hogy 2 hétig ad fekvőgipszet, azt be kell tartani, feküdni és polcolni kell és utána lassanként majd járhatok és még egy időre járógipszet kapok.

De mi ez az egy időre..?

Háziorvos azt mondta ez több idő lesz úgy készüljek :/

febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!