Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Futás miatt keletkezett...

Nelly91 kérdése:

Futás miatt keletkezett csonthártya gyulladás esetén mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nagyon szomorú történetet szeretnék megosztani és tanácsot /segítséget kérni.

Nagyjából 5 éve kezdtem futni, azóta szerelmese vagyok a sportnak. Még egy 30 napos kezdő futóknak szóló edzésttervel kezdtem ( 1 perc séta, 1 perc futás... Stb). Aztán ahogy egyre jobban fejlődtek, emeltem a távot és mindig jobban és jobban ment. Lefutottam életem első 5 km-ét egyben, aztán 10-et,aztan félmaratonokat. Tavalyelőtt a maratont is. Ez alatt az idő alatt voltak sérülései, de mindig hamar kikúráltam magamat.

Tavaly ismét elkezdtem ugyan azt a 20 hetes félkészítő edzést, hogy megint lefussam a maratont. Már versenyre is szerettem volna nevezni, ezért 22 hétre elhúztam a felkészülést. Halogattam a nevezést munka és egyéb bokros teendők miatt. Pedig tisztán emlékeztem arra a csodálatos 34 km-re, aminek a végén éreztem, hogy simán menne a 42 is... Akkor kellett volna lefutnom.

Tavaly szeptemberben kezdett zsibbadni a jobb lábszáram egy kicsit, de nem érdekelt. Ráfutottam. Aztán fájt, de Ráfutottam. Utána már tartanom kellett egy hét szünetet. Szörnyű érzés volt lelkileg.

Sportmasszőr megmasszírozott, tape-elt, azt mondta csonthártya gyulladás, szedjek gyulladás csökkentőt és jegeljem

Cataflamot szedtem 1 hétig és nem futottam. Aztán visszatértem futni. A fájdalom, ami nem is múlt el teljesen, visszajött.

1 hónap futás nélküli gyötrelem következett, lecsúsztam a maratonról. Reménykedtem, hogy majd év végén, decemberben..

Más edzést csináltam, amitől sajnos begyulladt a talpam. Talpi bőnye gyulladás, a baleseti Ambulanciára mentem be, 2 hétig xiloxot kellett szednem és szendvics szerkezetű talpbetétet venni.

Sokáig tartott hozzászokni a talpbetétet, de hasznos volt, viszont a talpi bőnyémet végül én kúráltam ki nem a xilox. Folyamatos labdás masszázs, tape, jegelés. A lábszáram javult is, visszatértem a futáshoz.

A talpam 99%-ban meggyógyult, de a lábszáram nem. Hol jobb lett, hol rosszabb. Háziorvos antiflogisztikus pakolást írt fel, amit 10 napig kellett alkalmazom. Ez segített is. Szinte teljesen elmúlt a fájdalom. Visszatértem a futáshoz. Terepen futottam többnyire 5-6 km-eket. Aztán 10-et majd már heti 4x futottam. A lábszáram ismét fájni kezdett. Masszíroztam, betapeltem, kenem,jegelem.

Most ott tartok, hogy 2 hete megint nem futottam. Nem tudom már mit tehetnék...

Közben természetesen próbálom betölteni a futás hiányáról keletkező űrt más edzéssel. Ezekben többnyire van azért ugrálás de főleg súlyzózás, bicózok is és jógázom. Hengerezni és bemelegiteni / nyújtani mindig szoktam. Mikor futok, akkor is.

Sajnos teljesen depressziós vagyok a futás nélkül.

Most azon gondolkozom, magán orvoshoz megyek.

Veletek fordult elő hasonló? Jártatok már ilyen cipőben?



2023. febr. 4. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
64%
Tudod, hogy mi a sarkantyú? Olyanod is lesz. Ha nem hagyod pihenni és meggyógyulni a lábadat, lerokkansz. Valami más mozgásformát kellene keresned, ami térd alatt kevésbé terhel és folytatni a gyógykezelést az orvossal. Nem 1-2 hétig, hanem legalább fél évig abbahagynám az edzéseket a helyedben, de lehet, hogy tovább is.
2023. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!