Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért kell olyan nagy ügyet...

Miért kell olyan nagy ügyet csinálni belőle ha megharap egy kölyök macska?

Figyelt kérdés
Sebészet után Járási hivatal, utána állatorvos, miért hivogatnak, végül már jegyzökönyvet kellett kitölteni az állatharapás tényéről. Az állatorvos miért nem fogja meg a macskákat és vizsgálja meg?

#harapás #veszettség #tetanusz #sebészet #nyílt seb #egyéb veszélyes fertőzés
2023. okt. 3. 17:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Sokat várnak az orvosok amiből baromira elegem van. Én nézzem meg az állatot, veszett e. Miért nem lehet egyből beadni veszettség oltást nekem, ha lehetetlen egy állat beazonosítása?

Van a veszettség oltásnak veszélye?

2023. okt. 3. 17:50
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Elég agymenése lehet annak, aki egy kölyökmacska harapása miatt orvoshoz fordul.
2023. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden oltásnak vannak veszélyei, mellékhatásai. Általános pl. ha belázasodik tőle az ember vagy fáj az oltás helye. Egyetlen oltás nem is mindig elég, mint ahogy a veszettség elleninél sem, hanem komplett kúra kell. Kevesebb móka 2 hétig megfigyelni az állatot, hogy nem betegszik-e meg.
2023. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a husevok szajaban mely, hegyes fog altal okozott sebre veszelyes korokozok laknak.
2023. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskaharapás nagyon veszélyes. Nagyapám annak idején napokig volt kórházban miatta...

Vedd csak komolyan!


Munkatársam férje elhanyagolt egy sebet. Szepszist kapott, az intenzívre került. Túlélte,de az orvosok szerint benne volt a pakliban,hogy belehal. Egy kis seb miatt.


Az állatharapás veszélyes.

Sőt,az emberharapás is!! Aki nem tudná.


Nekem autista a lányom. 2 éves korában a fejlesztő központban karon harapott.

A gyógypedagógus azonnal küldött orvoshoz vele,mondta, hogy nagy baj is lehet belőle.

Végül túléltem természetesen.


De komolyan kell venni.

2023. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor meg miért totojáznak annyit az orvosok, nem értem azt sem hogy miért nem.tanulják meg az orvostan hallgatók az állatbegségeket az egyetemen amelyek emberre veszélyesek. Az orvos fő dolga elvégre az életmentés, nem?
2023. okt. 3. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos mindig kockázatokat és valószínűségeket mérlegel és az állat megfigyelése nem jár veszéllyel, míg az oltás vagy a betegség igen. Miért hiszed, hogy jobban tudod, hogy mi a dolga?
2023. okt. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen abszurd hogy te kell megállapítsd h veszett e. Ez szakember dolga es általában mintát vesznek az állat agyából. Szerintem vedd komolyan. Oltott volt a macska? Hol van jelenleg? A madarak pl.meg szoktak halni antibiotikum nélkül a macskaharapástól akkor is ha a sérülés csak kicsi.
2023. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha elindul a veszettség vírusa, időbe telik míg az agyhoz eljut. Ha a tünetek megjelentek, biztos a halál, nincs gyógymód.

Ha a cica veszett volt, 2 héten belül elhullik. Ha 2 hét múlva vígan él, nem volt veszett.

Az agyból mintát csak tetem esetében vesznek.

Azért nem kaptál egyből veszettség elleni oltássorozatot, mert veszettül kicsi egy kiscica veszettségének a valószínűsége, megfigyelhető a cica (nem kóbor), és egyetlen oltás sem 100 %-osan veszélytelen.

Ha a cica eltűnik vagy elhullik 2 héten belül, neked még ráér beadni az injekciókat, a te agyadig nem jut el a vírus annyi idő alatt.

2023. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!