Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez tényleg normális a koromban?

Ez tényleg normális a koromban?

Figyelt kérdés

Vasárnap volt egy mini balesetem.

Párommal szórakoztunk és ráestem az ágyamra, onnan lepattantam a földre. Kiderült megcsikizett, amire nem emlékeztem és általában ilyenkor vagy eldobom magam vagy ütök-rúgok.


Iszonyatosan fájt a farcsontomnál. Próbáltam semmibe venni, hogy majd elmúlik, nincs táppénz, semmi gond.

Majd kiakartunk menni, hogy rágyújtunk és hirtelen elsötétült minden, a hallásom-látásom félig elvesztettem és csak ilyen mosógép zúgást és tücsökciripelést hallottam. A tarkóm és a koponyám majd szét robbant, hányingerem lett és szédültem.

Kb fél perc múlva, ahogy próbáltam lenyugtatni magam, vissza is jött a hallásom és a látásom.

Mivel pánikzavaros vagyok, természetesen pánikrohamom lett utána és rögtön arra gondoltam hogy ez nem normális, lehet olyan pontot ütöttem meg, amit nagyon nem kellett volna stb.


Felhívtam a 112-t, mert inkább mondják azt, hogy semmi bajom nincs, minthogy komoly legyen. Ott mondták, hogy hívjam az ügyeletet.


Az ügyelet nem vette fel, elvileg aludtak.


Tegnap traumatológiára mentünk, ahol nem fogadtak és sorszámot se adtak, mivel műteni ment az orvos. 1 óra múlva fogadtak a sebészetin, ahol többször elmagyarázták, hogy ez nem traumatológia, de azért megröntgeneztek (kiderült zúzódott a medencém és az alsó törzsem).

Elküldtek máshová sürgősségi ellátásra neurológiai véleményre, mivel az orvos szerint érdekes, hogy elment a látásom és a hallásom.


A fejem általában mindig zúg, röhögni nem tudok sokáig, mert szétfeszít a koponyám, sok mindent elfelejtek és rohadt gyorsan tudok felejteni és sokszor elgondolkodtam már rajta, hogy csak meg kellene vizsgáltatni a biztonság kedvéért mennyire van gond a salátalevemmel.


Elmentünk oda ahova küldtek. A portán alapból a nő nem értette a papírom, körbeadta a bent ülő és röhögcsélő dolgozóknak a papírom, majd elrohant vele.


Végül hozott magával egy orvost vagy fogalmam sincs kicsodát, mivel nem igazán mutatkozott be.


Az egész porta és betegek előtt hangosan kérdezte hogyan történt, ő ehhez nem ért, ki röhögött. Mondta, hogy nem érti miért küldtek oda és szerinte nem vagyok sürgösségi ellátásra jogosult, mert látja, hogy élek-beszélek-járok rendesen.

Anyum vitt be és kérdezni szeretett volna tőle a zúzódásomról, de elterelte mindig a témát és többször is megemlítette, hogy 'amit itt leprodukáltam' az alapján nem tud mit mondani. Hozzámvágta, hogy a vérnyomásom miatt volt, aztán közölte menjek traumatológiára.

Be se hívtak így papírt se kaptam arról, hogy elkúldtek vizsgálat nélkül.

Iszonyat égő és megalázó érzés volt és közel voltam, hogy megint rám jöjjön egy pánikroham, de végül elköszöntem és kimentem.


Elnézést a kisnovelláért, de az lenne a kérdésem, hogy tényleg igaza van az orvosnak?


23 éves lány vagyok, ez tényleg normális a koromban, hogy -neaddjisten - hirtelen keltem fel és az miatt kell imádkoznom, hogy ne essek össze?


Ha hülyeség az egész kérdésem és történet akkor elnézést kérek és nem akarok hülyét se csinálni itt magamból, de egyszerűen alig tudom elhinni, hogy egészségügyileg ez normális hogy akárhányszor lehajolok és felkelek rosszul vagyok és azt sem tudom elhinni, hogy a látás és hallás elvesztése is az lenne.

Úgy érzem muszáj rákérdeznem, mert folyton a portás történésen kattogok és azon hogy ez normális e..



#orvos #esés #látászavar #Ájultság érzet #Hallás zavar #Zúgó fej
2023. okt. 10. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ha cigizel, magadat mérgezed, akkor ne rinyálj ha valami bajod van
2023. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja oké, köszi.
2023. okt. 10. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem ráestél a farkcsontodra? Nekem is ez volt, mikor elestem a lépcsőn, rá a farkcsontomra. Haza tudtam menni, de annyira rosszul voltam, hogy felkelni nem tudtam, mert estem össze, ájultam el, és be is lázasodtam. Szerintem nekem megrepedt, vagy legalábbis a nagy ütés következtében lettem ennyire rosszul. Sajnos utána 3 évig nem tudtam rendesen ülni, és folyamatosan fájt. Azt hittem sosem fog elmúlni... Azt nem mondtátok el az orvosnak, hogy mekkorát estél, és hogyan?! Nem értem. Nyilván való, hogy ettől volt, és köze nincs hozzá a vérnyomásodnak, vagy bárminek.
2023. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, először én is a farkcsontomra gyanakodtam, majd a röntgen alapján lett meg a diagnózis, hogy a törzsem alsó része és a medencém.

Elmondtam mi történt, a röntgenen kérdezték is hogy sikerült és mekkora volt az ágy, de csak annyit mondtak, hogy nem értik..

2023. okt. 10. 19:17
 5/5 anonim válasza:
Általában a rossz közérzet esetleg hányás lehet mellékhatása a csonttörésnek. Nekem is volt hasonló, amikor eltörött a karom, már mentünk volna az orvoshoz mire elkezdett elsötétülni a kép és elájultam. Az orvos azt mondta, hogy ez nem feltétlenül normális, de sok ilyet látott már. Utána nekem a hallásom nem ment el de nagyon rosszul láttam egy pár percig. Remélem tudtam segíteni. Jobbulást
2023. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!