Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek el tetanuszért?

Menjek el tetanuszért?

Figyelt kérdés
Otthon a rozsdásodik a radiátor, meg koszos, poros volt. Elkezdtem megtakarítani, és valahol felsértettem az újamat. Nem vérzik, csak lehorzsoltam kicsit. Nem tudom mennyire kellene ezt komolyan vennem, meg nem is akarom kiröhögtetni magamat. Tényleg apró horzsolás, de mégiscsak rozsa. Vagy milyen jelekre figyeljek?
nov. 12. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Pár hete egy vészfékezéskor elestem a villamoson, éppenhogy a könyököm lezúztam (meg mellette agyrázkódás,stb, azért kerültem a sürgősségire), még csak nem is vérzett, alig horzsoltam le. Csak áttörölték fertőtlenítővel és azt hittem itt, vége, de nem! Úgy adták be a tetanuszt, mintha nem lenne holnap! Azért is mondom, mert tényleg alig látszott a horzsolás... meg is lepődtem, hogy kaptam rá tetanuszt. Inkább félni, mint megijedni, ha kiröhögnek - amit nem gondolnék - akkor is legalább elmentél, hogy biztosra menj!
nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítólag nőknél meddőséget okoz.
nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Harapj rá az ujjadra, nyomkodd ki a vért és ha elmúlik a vérzés Betadine.
nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Csalán és diófalevél tea vértisztító hatású.

Pár napig ihatod napi fél/egy liter.

nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem vérzett, csak lejött a bőrből egy kicsi
nov. 12. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor én nagyon gyakran mehetnék.
nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el, hanem raknák rá Betadine-t, jódot azt jól van, de ez én vagyok.
nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!