Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem fogom tudni normálisan...

Nem fogom tudni normálisan használni a kezemet? 22L

Figyelt kérdés

Nyáron ráesett a kibontott kutyakonzerv a tenyeremre és a teteje felvágta. A mutatóujjam alatt lett 3 centi hosszú nyílt seb, amiből napokig vér szivárgott. A mutatóujjam azóta is érzéketlenebb, de szerencsére a mozgásban nem korlátoz, de az idegek megsérülhettek, mivel gyengébb érintést nem érzékel.


Anyámék azt mondták, nem kell összevarrni, pedig én láttam hogy nagyon mély a seb. Mondjuk azt nem tudom, hogy tudtak-e volna valamit kezdeni magával az idegsérüléssel, gondolom nem.


Fél év eltelt már, ugyanúgy zsibbad az ujjam és nem tudok egy nehezebb táskát megemelni bevásárlás után, mert ha bármi hozzáér a heghez és kicsit is nyomja, borzasztóan fáj és kipirosodik. Rátámaszkodni sem tudok, mert akkor is belenyilall a fájdalom.


Most már örökre ilyen lesz?

Gondoltam arra, hogy rakok ide képet, de nem látom értelmét.


nov. 28. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Orvos mit mondott?
nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok anyádéknak meg neked is.

Mutasd meg egy orvosnak, ne itt várd a megváltást.

nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Lehet hogy nem, ezt nem tudhatjuk, de idővel egyes tünetek elmúlnak, mások megmaradnak. Nekem 10 éves korom körül egy fejsze alsó sarka szaladt bele a térdembe kb 1 centi mélyre. Sok sok évvel utána is érzékeny az a lábam a térdemnél. ( Pl az időjárásváltozást megérzem) Megérzem ha nagyobb terhelés éri, és nem bírom annyira terhelni mint a másikat. De ezeket leszámítva nincs nagyobb gond. Nálad is biztos javulni fog a helyzet, de olyan tökéletes nem lesz szerintem a kezed mint volt, bár ezt orvos tudná csak megmondani, ha látná milyen mértékű a sérülés.
nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Jó lenne tudni, hogy mit mondott az orvos, és hogy visszamentél-e ezekkel a tünetekkel hozzá? Nem tudjuk milyen mély volt a seb, de ha már ilyen tüneteket észlelsz, biztos érintett ideget a vágás.

Mindenképp menj el újra az orvoshoz, mondd el, hogy milyen problémáid vannak vele. Ha le akar rázni, mindenképp kérj beutalót szakorvoshoz, mert lehet meg lehet műteni, és utána egy idő után jobb lesz. 6 hónap elég sok idő, már el kellett volna múlnia ezeknek a tüneteknek. [link]

nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez igy kb. lehetetlen. lattal mar onserto embereket akik a karjukat vagdossak kemenyen? Nekik nincs semmi fajdalom, es ok sem mentek el osszevarratni sokan. Ahogy en sem, es egy turazo komoly kessel vagtam "el" magam. kette nyilt feheren tul a hely, raadasul alkoholizaltam. Kb mint egy mutet ugy nezett ki. Bele lattam a husba. Elmentem a orvoshoz, de nem rogton, addigra otthon probaltam kikuralni betadinnal meg mindennapos szigetkotszer (sebtapasz szeru kotszer) cserevel. Lett meg egy melyebb a combomon a subcutaneous retegig az mar a szetnyilason tul van. De fajt 3 honapig kb. De mar szinte olyan enyhen, majd elmult. Igaz, en mar annyiszor kezeltem magam, hogy amikor sebeszetre kellett mennem mas miatt, latta a "megoldasomat" egy gyulladasra (belevagtam es kivereztettem) es megdicsert, hogy "nagyon szepen bemetszett de tenyleg" es nem gunyos hangsullyal mondta. Meg mar van egy komplett dobozom ha megint ramjon, van szinte minden. Sterilizalo borre, eszkozre, hirtelen verzesre sebparna, ontapado kotesrogzito polya meg hogy azt hogyan rakjam fel, steril vatta, Betadin jod az a folyekony, rengeteg minden, alkohol dilutum 70% de a sebbe soha. Es a legfontosabb steril eszkoz steril felszin.


Nalad szerintem egyik sem volt meg. Valoszinu lehet, hogy egy kis darabka benne maradt a borod melyebb retegeben, es azert faj mai napig. Mondom onsertoknek, nekem sem, semmi sem faj, mar feher is. Itt valami mas van, menj sebeszetre, traumatologiara beutaloval (nem tudom a traumatologiara kell-e).

nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
5-ös hülyeségeket írt! Csak szólok.
nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mentél el rögtön orvoshoz, akkor így jártál. Most már ne sopánkodj.Manapság fejlett a sebészet. Szinte mindent megcsinálnak.
nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy az idegi sérüléssel lehet-e valamit kezdeni, de nekem is volt egy seb a tenyeremen (azt látta orvos, kezelve is volt, nem volt idegi érintettség), de 3-4 évig biztos, hogy fájt, ha rosszul ért hozzá valami (szatyor, kapaszkodó...)
nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
#5 Nem mindegy, hogy a karodat és a combodat vágod meg, vagy a tenyeredet/kezedet vágod meg ahol rengeteg ideg van. Nem túl mélyen is. Az önsértő, önvagdosó emberek nem a tenyerüket vágják fel, ezért gyógyulnak minden gond nélkül a sebek. Ahol nincs komolyabb mozgató, és érző ideg , ott nincs olyan nagy jelentősége a seb mélységének, csak lassabban gyógyul és érzékeny a fertőzésre, de nem lesz feltétlen maradandó sérülés,főleg nem a vastag combizmon keletkezett seb után.
nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem maradhatott benne darab, mivel a konzervtetőből nem hiányzott semmi meg az nem potyog…

5# Hagyjuk ezt a baromságot. Tenyéren teljesen más, folyton húzódik a bőr, fogni kell vele, stb. Rajtam is van jó pár heg, lábamon is mert műtötték, de észre sem veszem, mivel nem kell napi szinten használnom.


Orvosnál nem voltam, szerettem volna menni egyből a sérülés után még frissen, de a szüleim konkrétan leoltottak, hogy nem kell mindennel orvoshoz rohanni, így normális kezelést nem kaptam. Fertőtlenítettem minden nap és kötöztem is egy héten át, de ez csak arra volt jó, hogy tiszta maradjon. Össze kellett volna varrni legalább, de most már mindegy.

Azért sem ragaszkodtam túlságosan az orvoshoz, mert legutóbb mikor voltam, nagyon bunkón és lekezelően bántak velem, sírva jöttem haza.

nov. 28. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!