Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus (porcszakadás) műtét...

Meniscus (porcszakadás) műtét után meddig mankóztatok?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta lehet terhelni, műtét után harmad nap. Egyenlőre csak mankóval megy a járkálás.


Olvastam, hogy valakinek egyből elkellett hagyni a mankót, járókeretet. Saját lábon ment haza?


Tudom szervezet függő de nekem kissé hihetetlenek tűnik a dolog.


(Csak mellékesen a sérült porc rész eltávolításra került. Ebben az esetben gyorsabban a felépülés ha minden igaz.)



dec. 1. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én részlegesen terhelhettem. Merevítöt 6 hétig kellett hordani, utánna kaptam funkcionális merevítöt még 2 hónapra.

Két mankót kb. egy hónapig használtam. Utánna még egy mankóval jártam kb. még egy hónapig.

Minden hónapban vissza kellett menni kontrollra egy évig. Szintén egy évig jártam hetente 2x gyógytornára.

Mütét után 9. héten mehettem vissza dolgozni.

dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tudnak vele csinálni. Ha csak kiszedik a beszakadt darabot, akkor azt szinte rögtön, fájdalomtól függően lehet terhelni. Ha vissza tudják rögzíteni a darabkát, akkor az merevítő és tehermentesítés legalább 6 hétig.
dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem történt vissza varrás.

+ shaverezés tértént (lebirotválták helyenként a porc felszínt).

dec. 2. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!