Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerinc szalag vagy izom...

Gerinc szalag vagy izom sérülése rendbe jön magától?

Figyelt kérdés
Traumás gerinc sérülés után a rtg negatív, vagyis nincs csigolyatörés. Elmentem mri-re magánba, ott 4 csigolya-porckorong kiboltosulásán kívül ami kissé szűkíti a likőrteret, nem vettek észre semmit. Én mégis úgy érzem hogy azóta instabil a gerincem, mintha járás közben kilengései lennének. És egy ponton nagy fájdalmat is érzek járás közben főleg. Ha ilyen izom vagy szalag megnyúlás vagy szakadás van, akkor az rendbe jön idővel? Gondolom mri n ilyen szalag sérüléseket nem vesznek észre.
dec. 26. 10:14
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Melyik gerinc szakasz? Nem mindegy. A hosszanti szalagok látszanak, tehát azzal gond nincs. Traumánál elég gyakori a szalagok húzódása, zúzódás, az elképzelhető, ehhez idő kell.
dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden sérülés hagy nyomot maga után.
dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1 es: A th szakaszon a VI tol X ig van írva hogy kiboltosulások vannak.Valahol ott érzem a fájdalmat is a 9-10 es körül, ott ert a legtobb zúzódás. A hosszanti szalagon látszódna a megnyúlás is?Bízok benne hogy idővel jobb lesz, mert 6 hete sérültem meg. Egyelőre pihentetem, mikor érdemes tornára menni hogy múljon a fájdalom? Tudom orvos mondja meg, de félek hogy korán küldene tornára.
dec. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!