Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Amputáltak! Milyen érzés...

Amputáltak! Milyen érzés amikor a csonkotokat mozgatjátok?

Figyelt kérdés
Éreztek olyankor valamit amikor az amputált testrészeteket próbáljátok mozgatni? Milyen érzés a művégtag viselése?

jan. 7. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Mármint mit értesz azon, hogy amputált testrészeteket próbáljátok mozgatni? Ami levágtak mozog-e az égető kemencébe ahova betették? Vagy mire gondolsz?
jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól ,hogy egy adott testrész nincsen már meg, az agyban ,gerincvelőben és a környéki idegrendszerben megvannak az adott végtag idegi csatornái!
jan. 7. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy ujjam vágták le, és nagyjából fél évvel azután már nem éreztem semmit. Az első időben valóban volt, hogy néha azt éreztem, hogy tudom mozgatni de ez szép lassan eltűnt.
jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem a mozgatäs szokott a gond lenni hanem amikor az fäj vagy viszket ami mär evek ota nincs...
jan. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4: Nekem csak egy ujjam vágták le (ezt azért írom, mert nem tudom nagyobb esetben mi van), de az első időben ez kb. fél év volt, még tudtam "mozgatni" és azért elég rossz érzés volt, hogy pl. megfogtam valamit úgy éreztem, hogy mozdul az ujjam, de azt már nem éreztem, hogy pl. hozzá ér pl. a szelet kenyérhez. Elég kellemetlen érzés volt. Meg elég sok dolgot el is ejtettem ez miatt. Aztán ez szép lassan megszűnt. És igen az is előfordult, hogy viszketet. Bár ez nálam elég ritka. Nálam amit szokott csinálni, hogy olyan érzés, mintha a körmöm alá szorulna valami (pl. egy morzsa) és nem tudom kipiszkálni...
jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés egyik része a csonk. Azt ugyan úgy mozgatjuk, bár más érzés mint az ép végtagot mozgatni, mivel könnyebb.

A másik része a fantom végtag. Azt is próbálod mozgatni, de az ugye már nincs ott és ez kellemetlen érzés.

jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!