Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd egy része érzéketlen...

Térd egy része érzéketlen lett, egy hatalmas térdre esés után. De semmilyen mozgásra nem fáj. Lehet komolyabb sérülés?

Figyelt kérdés

Sikerült egykerekűvel egy hatalmasat esni a havas latyakos úton.


Valószínűleg az jobb térdemre eshettem, annak ais a külső oldalára, mert az fájt a legjobban. horzsolás zúzódás lett. De nem is igazán látványos, seb sincs igazán.


Itthon jegeltem, csak kicsit duzzadt meg, hamar elmúlt. Még csak el sem szineződőtt.


Guggolás, bármi mozdulat pár óra múlva már ment. Láb stabilitása nem változott. Ha a szalagokat tapogatom, nyomkodom, semmi extra. Ha térdkalácsot nyomom, nem fáj.


Ha lábfejemet csavarva erőltetem, semmi extra. Lépcsőn fel/le futás, futás, fordulás, ugrálás, minden megy, bármi furcsa érzés nélkül.


Az első héten viszont a térdkalács alatti szövetet megnyomva az még nagyon fájt. Térdepelni pl nem tudtam emiatt. Az nagyon fájt.


Egy hét után, viszont az az érdekes jelenség továbbra is fenn ál, hogy a térdkalás feletti bőr kb teljesen érzéketlen. Mintha nem is az enyém lenne, mintha lidokain injekciót kapott volna.


Szemre kívül semmi nem látszik. Erősen nem mertem nyomogatni ami eddig fájt, tuti múlik az is.


Jelenthet ez komoly bajt? Vagy 1 hét múlva még azért belefér hogy egy izmnos zúzódás zsibbadhat/érzéketlen lehet?


Procleválást, részleges porcleválást, szalag szakadést már észrevettem volna?



jan. 24. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvos válaszol.
jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Félévig lehet hogy érezni fogod, mert ott valami komolyan megütődött.

Biciklizéssel, lábhajlítgatásokkal helyrejön (ha nem komolyabb).

jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!