Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elviselhetetlenül fáj a...

Elviselhetetlenül fáj a farokcsontom hónapok óta és még nem kaptam időpontot az orvoshoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom pontosan mitől, de két tippem van a fájdalom okára:


Az egyik talán az hogy elnyomhattam, mert rengeteget ülök suliban a kemény széken (ott fáj a legjobban), emellett még suli után ha olyan kedvem van, amikor itthon órákig ülök a zongoránál (hobbiból csinálom de nagyon jól tud esni így ottragadok, próbáltam csökkenteni az alkalmakat de nem javult a fájdalom).


A másik meg szerintem egy sérülés lehet, sőt szerintem az a valószínűbb, ugyanis körülbelül ezóta tart.

Pár hónapja voltam egy különleges színészórán, és ott tanítottak egy nagyon jó figyelem igénylő gyakorlatot, ahol tulajdonképpen le-föl kell ülni, és a közben csinálni dolgokat. Az a gyanúm hogy lehet beverhettem hátul miközben leültem, ugyanis szoktam otthon gyakorolni a játékot mert színész szeretnék lenni (vagyis most már nem gyakorlom a fájdalom miatt de akkor még csináltam).


Nagyon idegesít már, nem tudok már rendesen a fenekemen ülni. Igazából nem akkor fáj a legjobban miközben ülök, hanem amikor állok fel az ülésből, de olyankor ordítanék a fájdalomtól.


Mit javasoltok?


16/L



febr. 7. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérj beutalót a radiológiára, hogy megröntgenezzék - ezt saját zsebből is megtehed, pár ezer Ft - a leleten ott lesz a diagnózis, amit megmutathatsz addig a gyerekorvosodnak. Nyilván jobb lenne egy ortopéd szakvéleménye, de ameddig várni kell, addig a gyerekorvos is tud majd javasolni valamilyen terápiát.
febr. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt így egy hosszú távú utazáson voltam autóval és sokat ültem ez honapokig tartott de közben fogytam is kb 8kg-ot és elmúlt,amikor vissza felszedem azt a 8kg-ot akkor elkezd fájni,ezt megfigyeltem magamon. Hozzá teszem nagy darab vagyok de nem a dagadt fajta.
febr. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háziorvoshoz hogyhogy nem kaptál ennyi idő alatt időpontot?
febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!