Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen sportot lehet végezni...

Milyen sportot lehet végezni ilyen állapotban?

Figyelt kérdés

12 éve kaptam egy dupla lágyéksérvet amit most újra kell operálni

Kissé fájdalmas így a fekvőtámasz nyomás

Viszont valamennyivel több mint 1 éve csigolyaösszeroppanást is kaptam tehát így kiesik a fekvenyomás is

Sportorvos TRX-et ajánlott ami végül is nem rossz ha egy kicsit jobban belelendül az ember de azért a fekvőtámaszt vagy a kondit nem pótolja és a gond az vele ha nagyon magas szögben csinálom akkor semmit nem ér ha nagyon alacsonyban akkor meg feszül a hátam és egyből fáj a protézises hátam

Ilyen állapotban milyen edzés lenne az ajánlott?

Több mint 2 évtized kondizás van a hátam mögött szóval így elég súlyosan érint a dolog

Semmilyen sport nem jöhet szóba még a futástól is el vagyok tiltva és ugye esetleg csak úszni lehetne de azt én nem akarok



febr. 19. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Így jár, aki sokáig gyurmázik. Ki előbb, ki később.
febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz, a sérülések különböző külső okok miatt alakultak ki nálam nem a terem miatt

Előfordultak húzódások néha rándulások porckopás de lényegében ha jól csinálja az ember akkor nincs ott gond

Aki a teremben túlzásba viszi a súlyokat vagy nem melegít be az sérül le

Alapvetően nem életbiztosítás a gyúrás, nyilván nem tesz jót a szívnek a nagy terhelés de attól minden probléma nélkül hosszú évtizedekig csinálható

febr. 20. 05:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Az úszás elég jó, próbáld csak ki.
febr. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen fenn írtam, hogy nem akarok úszni

20 évnyi gyúrás után van némi szívmegnagyobbodás aztán te nagy úszó nem leszel már azzal

febr. 21. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Mert?

Én kerékpároztam, nekem is vastagabb lett a szívizmom, nyugalmi pulzusom anno 40 volt, most inkább 50. Ez miért baj? Ez, pont, hogy jó.

febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5 Majd az biciklizik aki akar én biztos nem csak ha nagyon muszáj

Mondtam nem megyek úszni: én 21 éve pumpálom magam kábé a szívroham kerülget úszás közben semmi más ma már akkora szívmegnaggyoboddásom van

Nagyon gondolom nem vagy tisztában a testépítőknél fellépő szívmegnagyobodással az nem éppen biciklizés

febr. 21. 19:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Aha.

Ez csak megerősíti bennem azt a feltételezést, hogy a testépítők meg azzal nincsenek tisztában, hogy mi a sport, meg hogy mi tesz jót a szervezetnek. És így lecsupaszítva megint csak az marad ami valójában mindig is volt: testképzavar, semmi más.

febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7 Kösz, következő

Majd lehetőleg olyan válaszoljon is aki hozzáértő a sporthoz illettve sportorvosi végzettsége van

Amennyiben nincs ilyen jellegű személy akkor köszönöm nem kínok leállni vitázni senkivel sem, nem ezért tettem fel a kérdést

febr. 21. 20:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyelvtani szempontok alapján értékelve mégis milyen értelmes választ lehet adni erre az ellentmondásra:

"Milyen sportot lehet végezni ilyen állapotban?"

"Semmilyen sport nem jöhet szóba még a futástól is el vagyok tiltva"

febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nyelvtanzseni

Milyen ellentmondást lehet találni arra nézve, hogy az izraeliták Jézust nem ismerik el megváltónak de vannak zsidók akik boldog karácsonyt kívánnak?

Miért vannak olyan emberek elismerve zsidónak akik nem zsidók egyáltalán?

Miért december 31-én szilvesztereznek a zsidók amikor náluk a zsidó újév nem december 31 hanem

Rós ha-sána 2023. A következő nap estéjétől::

szeptember 15., péntek

A következő nap estéjéig::

szeptember 17., vasárnap jelenleg ebben az évben?

Milyen elllentmondás az, hogy náluk a disznóhús fogyasztás az tilos mivel vallási alapon tisztátalan állatnak minősül, XY nevű illettő izraelita holokauszt túlélő viszont leírja életrajzi könyvében hogy egy bizonyos márkájú kizárólag disznóhúsból készült szalámi milyen finom neki az egyik kedvenc étele, már az anyjáék is ették és ő is eteti a gyerekeivel noha önmagát kóser zsidónak vallja? (nemcsak róla van szó láttam másik zsidót is ugyanezt a szalámit enni aki a zsinagógában "igaz embernek" azaz kóser zsidónak minősül)

Milyen az amikor a rabbi panaszkodik arról, hogy "milyen sok zsidó karácsonyozik és ez mekkora probléma" te meg elmész hozzá egy év múlva karácsony után és egy feldíszített karácsonyfa alatt ül kipával a fején?

Milyen zsidó az akinek tilos autót vezetni a szombat beköszönte után vallási törvény szerint mégis mindenki autóval jön és megy is haza a zsinagógából?

A "ne ölj" az alapvető 10 parancsolat minden zsidónál ez főleg a rabbikra érvényes

A rabbi nem ölhet senkit és semmit meg neki nemhogy az egész 10 parancsolatot be kell tartani hanem még pár száz oldalt is, mégsem tartják be

Nos amíg gondolkodtok ezen ellentmondásokon is addig küldjetek egy sportos 25 évest ide

febr. 21. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!