Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig fáj a csonttörés?

Meddig fáj a csonttörés?

Figyelt kérdés

Szilánkos törésem van, már majdnem egy hetes, de még mindig fájdalomcsillapítót szedek.

Első 3 nap a kórházban infúzióban kaptam, úgy kibirhato volt.

De most nagyon durván fáj. Éjszaka nem tudok aludni.


márc. 10. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Jobb orsó és singcsontom tört el.
márc. 10. 21:58
 2/6 Gyulu2 válasza:

Szilánkos törés nagyon súlyos. Hetekig fájhat. Nem csak a csont sérül ilyenkor, hanem a csont körülötti részek, izmok, inak stb.

Gipszben vagy gondolom. Kösd fel a karodat, ha nem fekszel, pihenj, próbáld jegelni, azt gipszben is lehet.

Az orvos ír ilyenkor erős fájdalomcsillapítót is.

márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy hét semmi. Szilankos törés ahogy az első válaszoló is írja, nagyon súlyos dolog.

Nekem 2 darabba tört csak a könyököm, műtöttek. Utána nap csak feküdtem, vállig gipszben voltam, egy párnán volt a kezem kb egész nap. Rohadtul fájt..

Erős fájdalomcsillapítókat kaptam.

Még otthon is 1,5 hétig szedtem.

Ha álltam, nyakba volt kötve.

Fekve meg egy nagy méretű párnát tegyél az egész kezed alá.

márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, gipszben vagyok. Még mindig nagyon fáj fájdalomcsillapító ellenére is.

Éjszaka pár órát alszom.

márc. 12. 04:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez hetekig fájni fog még. Traumán dolgozom. Intravénásan adunk mi fájdalomcsillapítót a betegnek műtét után, súlyosabb esetben akár több napig is.

A kezed tört, de ilyenkor is azt tudom mondani, hogy pihenj sokat, feküdj, a kezedet tedd feljebb a szívednél egy párnával.

Jobbulást!

márc. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Motorbalesetben volt nekem is hasonló, igaz felkar, de ugyanígy több darabban volt és vállig gipszben voltam.

Ugyanezt mondanám, amit előttem is írtak. Bár kéztörés, de pihenj minél többet.

Nekem nem is esett jól más, feküdtem sokat.

márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!