Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhúzódás, ínszakadás lehet?...

Ínhúzódás, ínszakadás lehet? Alap esetben bár nincs fájdalom, bizonyos mozdulatoknál és emelésnél igen (bővebb: lent!)

Figyelt kérdés

Tekintsünk el attól, hogy nézze meg orvos. Azt majd meglátom. Csak egy korülbelüli meglátást szeretnék olyanoktól, akik eg.ügyben dolgoznak.


Néhány hónapja áll fenn a probléma, próbálom mellőzni a kérdéses karomnak a terhelését, de nem igazán javul azóta se.


Bizonyos mozdulatok, emelések esetén az egyik karomon bizonyos pontokon (tehát nem vonalak mentén, hanem pontokon) viszonylag erős fájdalom jelentkezik, pl táskát, szatyrot nehezen hordok, amióta megsérült, és bizonyos kar-"csavarásoknál", főleg könyöknél behajlításnál bizonyos pontokon erősen fáj. Ha lazítom, másodpercek alatt megint eltűnik a fájdalom.


Ha oldalt tartom a karomat, a könyök felett, pont az alkarom kezdeténél egy ponton erősen fáj az alkarom külső részén, valamint az alkaromnál félúton van a másik fájó pont ilyenkor, szintén a kar külső részén. Leengedem a karom, megint semmi fájdalom.


Ha szatyrot cipelek, vagy bármit, megint erősen fáj.

Ha nyomok valamit a karommal, megint fáj. tehát bármi feszülésre, és ha húzza valami a karomat, olyankor is. Egyszerűen nem tudok rendesen fizikai munkát végezni a karommal, mert nyilalló, erős fájdalom jelentkezik rendszeresen, ha dolgozom vele.


Nincs látható nyom, nem égettem meg, inkább rándulás lehet talán, de csak sejtem, mitől lett ilyen.


Rándulás lehet? Netán ínszakadás? vagy ínhúzódás lehet? Mik az esélyek arra, hogy komolyabb probléma?


Mit tegyek, hogy gyorsabban gyógyuljon? Körömvirágkrémem van, az segíthet? Eddig nem kenegettem semmivel, hátha magától gyorsan rendbejön, de nem jött rendbe magától eddig.



ápr. 1. 03:11
 1/4 A kérdező kommentje:

És egy fura tényező lemaradt:

ha masszírozom a karom ezeken a bizonyos pontokon, egyáltalán nem fáj. Sőt, ha nyomok valamit a karommal, akkor se minden esetben fáj. Pedig izom, vagy ín lehet, érzem. Nem csont, és nem porc, szerintem.


Olyan, mintha valami izom, vagy inkább ín, tapadási pontokon levált volna, vagy meglazult volna (?)

ápr. 1. 03:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Csuklási pontoknál jelentkező fájdalom alagút szindróma is lehet. A választ tényleg csak orvos tudja megmondani fizikai vizsgálattal.
ápr. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A leírt tünetek alapján mindenképpen kizárhatjuk a szalag sérülést! Egy szalag sérülés sokkal intenzívebb, nem csak terhelésben de mozgástartományban is korlátozottabb. Az eredési pontoknál intenzív fájdalom kíséri nagyjából tartósan. A te problémád szerintem 90% hogy egy ideg probléma. A könyök egy eléggé összetett ízület. Sokszor okoz egy beakadt ideg nagy fájdalmat ami sugározhat ki a kar teljes terjedelmére. Ezért én inkább mondanék egy golf könyökot mint alagút szindrómát így elsősorban. A humerus és a radius között vannak elhelyezkedve szalagok, akár ezeket is nyomódhatnak.
ápr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :) Egyébként az alkaromnál félúton a karom "tetején" (külső felén) erősebben fáj, terhelésnél, és bizonyos mozdulatoknál.


Kicit ciki leírni, de egye fene, még egy infó: az idegszálsérülés ténylegreális lehet, de akkor mit tegyek? Az orvosok többnyire semmire nem jutottak a baleseteimmel, meg evvel se. Ugyanis -bár ez ciki, de- egyfajta tik okozta, húsz évvel ezelőtti tik: az egyik munkám során gépiesen ugyanazokat a karmozdulatokat kellett alkalmaznom, és lazításképpen rángattam, úgy, hogy aztán rászoktam, és tik-szerűen ráálltam a karom rángatására oylasformán, mint aki ki akar lazítani valamiféle görcsöt belőle. De ez nálam már mánia szinten zajlott, mivel hónapokon át kellett ugyanazok karmozdulatokat csinálnom a jobb karommal. Valszeg az "idegeimre ment" a monotom meló annak idején. Azóta is, húsz éve rángatom néha a karom, mikor egyedül vagyok, de néhány hónapja hirtelen belenyilalt a fájdalom az említett pontokon, és azóta szuigorúan kontrollálom a "tikkelést", más szóval azóta nem csinálom. Ez alatt a kb 3-4 hónap alatt mégis alig javult, sőt, amikor dolgoznom kell a karommal, kicsit visszaromlik az állapota...

ápr. 10. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!