Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit ad egy keresztszalag...

Mit ad egy keresztszalag műtét, hogyha elsőnek konzervatív kezeléssel próbálkoztál?

Figyelt kérdés

olyan 2 év foci közben elszakadt az elülső szalagom, bár a doki akinél voltam MR után csak annyit mondott, hogy 80-90%, hogy ez szakadás. Nem tudom mi van a maradék 10-20%-al....

Szóval a gyógytornászom azt mondta, az én életvitelemhez ő nem tartja indokoltnak a műtétet, hogyha rendszeresen akarok síelni akkor javasolja, de ellenben egy műtét után már nem lesz olyan mint korábban.

Ez valóban így van? Volt olyan, hogy valaki 1-2 év utána döntött úgy, hogy mégis műtét legyen belőle? Jobb lett utána mint előtte? Mekkora veszéllyel jár egy ilyen műtét?


ápr. 6. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban egy kezeletlen szalag szakadás ennyi idő után nem 100% hogy visszanyeri régi állapotát. Nem írta le, hogy mennyire instabil egyébként a térde, illetve hány éves és hogy mennyire aktívan sportol bármit is. Valójában ezek lehetnek a döntő tényezők, hiszen ha tegyük fel szeretne síelni vagy más egyéb sportot űzni akkor a térd csak úgy tud kellő stabilitást nyújtani ha a szalagok tartják is azt. Előbb utóbb sokkal nagyobb teher fog kerülni az izület más részeire (szalagok, porc), amik szintén egyéb sérülésekhez vezethetnek, vagy a térd teljesen “elhasználódik”. Viszont ez hosszú gyógytornával jár, 8-10 hónapig is eltart. Ha viszont nincsenek ilyen tervei szerintem is felesleges bár mégegyszer leírom a kor fontos lenne hiszen 20-30 évesen mindenképpen neki látnék hogy idősebb korra ne legyen problémásabb. De 50-60 évesen én sem ajánlanám. Sokkal nehezebben gyógyulnak ezek a szalag sérülések és valószínüleg nem érné meg, mert nem érné olyan fizikai igénybevétel ami indokolná a műtétet!
ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

40 vagyok, magasságom 190 cm, súlyom pedig 100 kg körüli.

A sportolás intenzitását illetően a sérülés előtt hetente 1-szer jártam focizni, tavasszal/nyáron ehhez jött még heti 1-2 alkalom futás ami olyan 5-7 km volt. A sérülés óta nem fociztam, néha szoktam biciklizni illetve séták szoktak lenni, de más nem nagyon.

Miután megtörtént a sérülés, eltelt kb 1 hónap és csak a 3. orvos mondta MR alapján, hogy ez szakadás lesz (első 2 elég sok mindent mondott feltételes módban, de a szakadást egyik sem említette).

Mivel munkahely váltás után voltam ezért sem szerettem volna annyira a műtétet, a gyógytornász pedig némileg megerősített ebben, hogy ez tud működni műtét nélkül is. Így utólag lehet nem volt a legjobb, de most már ezen felesleges rugóznom.

Jelenleg hiába hajlok inkább a műtét felé, azt azért jó lenne tudni, hogy mennyivel lesz jobb utána, milyen kockázatok vannak arra nézve, hogy rosszabb lesz mint előtte vagy jobb nem lesz de rosszabb sem?

Amit szeretnék, hogy fájdalom, diszkomfort érzet ne legyen és hogyha focizni szeretnék azt anélkül a félelem nélkül tegyem, hogy nem fog kimenni a térdem, nem erőltetem meg annyira a lábam, hogy 1 hétig utána alig tudok majd járni...

ápr. 9. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!