Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagy terjedelmű sebek vannak...

Nagy terjedelmű sebek vannak a lábfejemen. Hogy mennétek így iskolába?

Figyelt kérdés
Ekcémával küzdök. Most sajnos minden eddiginél jobban fellángolt és este nagyon komolyan szétvakartam az egyik lábfejemet. A tetején, az oldalán, de még a talpamon is nagy, hólyagos, viszkető, levedző, fájó sebek vannak. Hétvégén pihenetem, szellőztetem, kenegetem, viszont hétfőn iskola. Hogy menjek? A zokniba nagyon durván beleragadnának a sebek, ha bekötöm, nem nagyon fér bele a cipőbe és ha beleerőszakolnám,szerintem nagyon irritálna, viszketne és fájna is, főleg a talpam. Mit tegyek?
ápr. 6. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj bőrgyógyászhoz holnap.
ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha fáslival átkötöd, attól még egy sportcipő ráhúzható zoknival.

Ellenben csak magadnak köszönheted a dolgot, amiért szétkapartad. Ha most megfelelően kezeled, két nap alatt azért sokat fog javulni. :)

ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy érzed magad, Kérdező?

Javult a helyzet?

ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kibírhatatlan a viszketés, megőrülök. Volt már ilyen, de ennyire kellemetlen helyen nem. Sajnos a dörzsölést vagy a vakarást sem lehet néha kibírni. Úgyhogy inkább stagnál a helyzet.


Az orvos azt mondta, hogy legyen szabadon a hétvégén, amíg lehet, majd reggel kenjem be vastagon, majd kössem be hideg vizes fáslival, ezt pedig kössem át száraz fáslival. Ez a "nedves kötés", vagyis jelenleg így lehet megvalósítani. Később majd kapok csőkötszereket és nem kell fáslizni. Másnap pedig raknak rá cinkpasztást kötést és átkötik, ezt néhány napig kell hordani. Viszont a fáslis téma nem fér bele cipőbe, a cinkpasztásat pedig nem lehet, majd elzárni, úgyhogy a talpamon lévő seb állapotának függvényében vagy papucsban kell lennem, vagy mankót javasol. Győnyörű leszek így...

ápr. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!