Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Orsó csont törés után lassan...

Orsó csont törés után lassan 3 évvel is rendben van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Korábban tettem már fel kérdést, de mára sem vagyok nyugodt.

Három évvel ezelőtt alkar törést szenvedtem, pontosabban orsó csont törést. A csontot csavarokkal rögzítették, rengeteget fáj.. De nem időjárásra.. Nem csak.

Egy mozdulat után a kezem mozgása beszűkül, van hogy órákig nem tudom kinyújtani, nem csak a fájdalom miatt. Hanem mint gipsz levétel után, képtelen vagyok megmozdítani. Máskor akkor érzek iszonyú éles fájdalmat ha behajlítom a kezem. Műtét helyén nyomásra érzékeny, fáj. Tudom, hogy egy ilyen törés után soha nem lesz 100 százalékos, de normális az ilyen fajta fájdalom? A csavarokat nem vették ki, az orvosomat még nem sikerült elérnem. Fiatal vagyok, őszintén rettegek hogy ilyen fájdalommal kell éljek.

Lehetséges hogy a csavarok a ludasak? Amint elérem az orvost, időpontot kérek, de addigis, nektek volt hasonló? Elmúlt?


ápr. 7. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Apukámnak mindkét sípcsontját csavarokkal rakták össze, de nem vették ki őket (ki kellett volna), mert apám önfejű és nem érdekelte az ilyesmi. Neki is nagyon tudnak fájni a csavarok, de csak időváltozáskor. Azóta egyébként már gondolt rá, hogy kiszedesse a csavarokat, de körbenőtte a csont, így nagyon macerás műtét lenne, ő inkább szenved, ha időváltozás van
ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már réges rég elmehettél volna orvoshoz. Mondjuk úgy háromhoz, tízhez, ha az elsőben bizonytalan vagy. Igen, lehet élethosszig tartó fájdalmad, de nem ez a megszokott és nem is normális.

MENJ EL ORVOSHOZ, hétfőn foglalj időpontot. Nem tudom meddig húzod még, HÁROM éve műtöttek...

ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálam is ez a helyzet, annyi különbséggel hogy az orvos mondta hogy nem szükséges kivenni, de valószínűleg nem is lenne egyszerű ilyen sok idő után. :(

Kitartást kívánok apukádnak! 🌹

ápr. 7. 09:50
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem állt szándékomban ennyi ideig húzni, de a 1,5 éves kontroll vizsgálat szerint teljesen rendben van, a fájdalom pedig csak "pszichés".

Persze, lehetnék én is határozottabb, de ha leráznak ennyivel.. Érted.. Az ember elbizonytalanodik. A csavarok úgy kerültek be.. Amit a műtét után mondtak.. Hogy ne keljen kivenni azokat. Természetesen minél hamarabb igyekszem vissza menni, mert sokszor elviselhetetlen, na.. Parárok :/

ápr. 7. 09:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nem akartam másik orvoshoz menni, mert nem szívesen foglalkoznak más sebész műtött betegével. De persze igazad van. Valóban kereshettem volna mást.
ápr. 7. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg magánban fájdalomambulanciát is kereshetsz.
ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában az van, hogy a csavar kilóg, és nyom valami inat, vagy ideget. Szinte kizárt, hogy pszichés. Röntgenen nem látni, MRI-vel kell megnézni. Ne hagyd magad lerázni.
ápr. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, akkor érdemes az MRI-t elvégezni, amikor épp van fájdalom, akkor esélyesebben mutatja ki, hol van a baj. Tünetmentes idõszakban lehet, hogy nincs látható eltérés.
ápr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!