Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Traumatizált az, hogy láttam...

Eszter12345 kérdése:

Traumatizált az, hogy láttam az osztálytársamat eltörni a kezét?

Figyelt kérdés

Ma délután végignéztem ahogyan az egyik osztálytársam eltöri a kezét...eddig még sosem láttam ilyet, és teljesen megrémültem, pánikrohamom lett és elsírtam magam, végignéztem az egészet, és ahogyan ki volt fordulva a keze...kiráz a hideg ha rá gondolok, enni sem tudtam ezek után mert émelyegtem és hányingerem volt az eset miatt.

Semmi másra nem tudok gondolni, csak újra és újra felidézem magamban a kezét.. ahogyan kinézett, szörnyű volt.

Hogyan tudnék ezen segíteni? Aludni sem merek, mert félek hogy rémálmaim lesznek és folyton erről fogok álmodni..

Én csak el akarom felejteni:((



ápr. 11. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Képzeld el mit élnek át azok a nálad sokkal kisebb gyerekek, akik a háború borzalmait élik át napról napra, és nemcsak egy kéztorest látnak, hanem sok hozzátartozójuk halálát közelről.
ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szépen meg fog gyógyulni.

Egy ideig minden évben eltörte egy családtagom valamijét. Már előre köszöntek a traumán. Összesen 7 törés. Mindenkinek rendbejött. Ami nagyon elmozdult, azt megműtötték.

ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
1# igazad van, azért, mert valakinek sokkal nagyobb problémája van, attól más kisebbje semminek számít. Ennyi erővel ha 40 fokos lázad van se nyavalyogj, mert másnak agyhártyagyulladása van.
ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen ertheto, de elmulik majd ez a rossz erzes idovel. Valoszinuleg nem felejted el, de attol meg nem is lesz ilyen heves reakciod, ha ragondolsz.


Egyszer egy bacsi szinte mellettem esett el a mozgolepcson es legurult. Sehogy nem tudtam elkapni, sokaig kisertett ez a kep. Remalmaim nem voltak, de buntudatom igen, hogy szinte ott esett el mellettem es nem kaptam el. Vegul szerencsere nem lett nagy baj.

ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

“1# igazad van, azért, mert valakinek sokkal nagyobb problémája van, attól más kisebbje semminek számít."


Megmutatnad, hol írtam ilyet? Annyira birom az ilyen okoskodo kotekedo embereket.


Én 8 évesen néztem végig, ahogy csuzlival kilottek a mellettem álló osztálytarsam szemét, és végigfolyt a szeme a ruhájan. Direkt nem írtam le a sztorit, de most csak a te kedvedért mégis leirtam.

ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már a háborúknál tartunk, hirtelen eszembe jutott, amit nemrég olvastam a két csecsen-orosz háborúról. 1994-től gyakorlatilag 2009-ig hullámzó mértékben, de mindig voltak harci cselekmények Csecsebföldön. Előfordult, hogy bejelentés nélkül kezdték bombázni az oroszok Groznijt, a fővárost. Előfordult, hogy nyitottak egy humanitárius folyosót a civil lakosságnak, amerre elmehettek az ostromlott városból, aztán utána lebombázták azokat, akik arra mentek. A fővárost vagy féltucatszor foglalták el, majd vissza, mindegyik véres ostromok útján. Gyakorlatilag többször is rommá lőtték Groznijt. Az orosz katonák által megerőszakolt csecsen nőket már csak mellékesen említem. Volt, akit az apja jelenlétében erőszakoltak meg. Ugyanakkor ott a civil férfi lakosság keményen harcolt az oroszok ellen. Még a kamasz korúak is. Előfordult 11 éves gyerek is a harcoló csecsenek között. Nem egy youtube videóban vannak 13-14 év körüli gyerekek Kalasnyikov géppisztollyal a vállukon a felnőttek között.


Ehhez képest egyenesen komikus, hogy nem is téged ért a baleset, mégis neked van lelki problémád belőle.

ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hogy sikerült eltörni a kezét?

sportolás közben?vagy idétlenkedés volt?

ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 igen, fociztunk és ő sajnos rálépett a labdára. Fentebb írta még valaki, hogy fura hogy nekem semmi bajom de mégis nekem van lelki traumám belőle. Ez igaz, de én még sosem éltem át ilyet, nem tudtam ezelőtt hogy néz ki egy kéztörés, legtöbb esetben mindig azon vagyok hogy segítsek az embereknek és támogassam őket, de ott nem ment, rá sem bírtam nézni és úgy érzem cserben hagytam őt:(
ápr. 12. 03:59
 9/9 anonim ***** válasza:

5# nem írtad, csak eléggé nyilvánvaló lekicsinyelted a problémáját és rávilágítottál háborús országokban élő kisgyerekek sanyarú sorsára, hogy az mennyivel rosszabb, mint a kérdezőjé.


Egyébként nem fszverésből kell kommentet írni, hogy nagyot mondj, hogy jajj te láttál már kifolyt szemgolyót és téged mennyire nem érintett meg. Én is láttam az óvodás csoportos kiránduláson, ahogy az egyik osztálytársam átölelt egy fát, ami amekkora súlyt nyomott, annyira nem is tartotta magát rendesen a földre, 20-30 kilós gyereket össze is nyomta, eltört a gerince. Pár évre ez engem is letraumatizált, akiben egy pici empátia is van a másik ember felé, az átérzi ezt. De aki csak más problémájával ver fszt meg kötekedő, okoskodó embernek lehord, az annyi is maga.

ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!