Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Soron kívül mondanom kellett...

Soron kívül mondanom kellett volna, hogy vérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Elvágtam a tenyerem, és besétáltam a sürgősségire. A folyósón már ott állt előttem 7-8 ember (a fele cigány) ellátásra várva és mind türelmetlenkedve kérdezték az ápolót, hogy mikor kerülnek már sorra. Erre az ápoló hangosan kiábált velük, hogy midenenki üljön le és várja ki a sorát, mert nem tudnak egyszerre két beteget ellátni. Ezeketután már nem akartam, hogy velem is ordibáljon, úgyhogy szépen csendben leültem és vártam...meg amúgysem volt ez annyira komoly seb, hogy életveszélyben legyek. Nem is kellett túl sokáig váronom, kb 15 perc múlva odajött egy doki, és kérdezi, hogy mi a panasz? Mondom, hogy egy kicsi vágás, de vérzékeny vagyok. Ekkor már az orvos kiabált velem, hogy miért nem szóltam előre, hogy vérzékeny vagyok, majd az áplónőket is leteremtette, amiért hagyták, hogy rongybacsavart kézzel ott öcsörögjek. Ezután elkísértek egy emeleti mütőbe, és ott hamar bevarrták.

ápr. 15. 04:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szóltam volna az előzmények után. Viszont a dokinak biztos odaszúrtam volna valamit. Agyrém ami az egészségügyben megy. Az ott dolgozók többsége úgy viselkedik, mintha a privát szabadideje és anyagi forrásai terhére tenne szívességet vadidegeneknek és mi ismeretlenek meg kihasználnánk ezt.
ápr. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
22%
Amilyen bénán fogalmazol nem is csodálom hogy veled mindenki kiabál. 2x kellett átolvasnom ezt a katyvaszt mire rájöttem mi kinod.
ápr. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Egyrészt nem tudom kik ültek ott, milyen problémával, de egy vérző seb mindig sürgősnek számít, főleg vérzékenyeknél. Más 5 perc várakozás után ki van akadva, neked emiatt szólni kell mindig, de ebben azt nem értem, hogy az ápoló miért nem kérdezi meg ki miért ül ott? Ott nincsen triage?
ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kórház kapujában sorompó van egy őrrel. A portásnak csak annyit mondtam, hogy elvágtam a kezem, majd útbaigazított, hogy hol találom a sürgősségi osztályt. Odaérve már ismeritek a történetet...

Pont a portásnak kellett volna ecseteljem, hogy vérzékeny vagyok?

ápr. 15. 07:51
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Nem, hanem annak a nővérnek aki ott van. Bár nem tudom mi ott a rendszer, de biztosan be kell jelentkezni valahogy, vagy csak odamész és leülsz?
ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem kellett bejelentkezni sehol, csak besétáltam az épületbe és követtem a portás utasítását a sürgősségi felé, ott meg csak simán leültem a többi várakozó közé.
ápr. 15. 08:01
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Értem. Hát akkor ne emészd magad, nem hibáztál, ez nekik lett volna a dolguk, de máskor légy te is erőszakosabb. Dokitól én akkor megkérdeztem volna kinek kellett volna szólni, meg miért kell kiabálni, nem fülészet ez.
ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Milyen sürgősségi az, ahol nincs triage? Nekem kicsit sántít ez a sztori. Szerintem te felejtetted el mondani a triage nővérnek, hogy vérzékeny vagy.
ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Ez az ápolók mulasztása, de szerencsére nem történt tragédia. A fejmosást mindesetre megérdemelték a dokitól, kijárt nekik. Viszont mentségükre szóljon, hogy nekik sem könnyű a napi több tíz hőzöngő cigánnyal, te pedig valószínűleg csak elvesztél a cigók tömegében ahogy oda lekupordtál.
ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Őszintén érdekelne, hogy hány éves vagy, hogy még nem vagy tisztában a betegségeddel? Annak súlyosságával.
ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!