Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Soron kívül mondanom kellett...

Soron kívül mondanom kellett volna, hogy vérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Elvágtam a tenyerem, és besétáltam a sürgősségire. A folyósón már ott állt előttem 7-8 ember (a fele cigány) ellátásra várva és mind türelmetlenkedve kérdezték az ápolót, hogy mikor kerülnek már sorra. Erre az ápoló hangosan kiábált velük, hogy midenenki üljön le és várja ki a sorát, mert nem tudnak egyszerre két beteget ellátni. Ezeketután már nem akartam, hogy velem is ordibáljon, úgyhogy szépen csendben leültem és vártam...meg amúgysem volt ez annyira komoly seb, hogy életveszélyben legyek. Nem is kellett túl sokáig váronom, kb 15 perc múlva odajött egy doki, és kérdezi, hogy mi a panasz? Mondom, hogy egy kicsi vágás, de vérzékeny vagyok. Ekkor már az orvos kiabált velem, hogy miért nem szóltam előre, hogy vérzékeny vagyok, majd az áplónőket is leteremtette, amiért hagyták, hogy rongybacsavart kézzel ott öcsörögjek. Ezután elkísértek egy emeleti mütőbe, és ott hamar bevarrták.

ápr. 15. 04:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
És hol volt a triage? Minden sürgősségin kötelező.
ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
A vérzékenység ritka betegség, általában nem is gondolnak arra, hogy aki besétál, az vérzékeny lehet. Nem tudom, van-e olyan hely, ahol be kell jelentkezni a sürgősségre, ott mondhattad volna.
ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan már, nagybátyámat konkrétan majdnem csuklót érintő cs.szett mély vágással várakoztatták. "Ráér, van még xyz önök előtt". Ezt úgy, hogy a törölköző csupa vér volt már.


De amikor én mentem be bélvérzéssel - élénk piros, szóval friss -, akkor is üljek le és majd jönnek.

2,5 órát vártunk benn, a kiugrott, 3x akkora bokámmal meg 5 órát.


Ennyi a magyar egészségügy.

ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#13: Igen, de itt máshogy történt, ergo ha jelzi, akkor soron kívüliséget élvezett volna, csak nem mert szólni.
ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!