Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Állandó derék fájdalom ha...

Állandó derék fájdalom ha ülök fekszek általában fáj a derekam alsó részénél kattan valami ha igy eröltetem ülés közbe akkor "megkönnyebbülés" érzésem van 195cm+ tanácsára lennék kiváncsi én 199cm vagyok nektek milyen szokásotok van amitől elmúlt?

Figyelt kérdés

ápr. 17. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáltasd ki, az állandó derékfájdalom nem normális, tökmindegy milyen magas vagy. Ha szerencséd van, akkor egyszerűen csak gyenge a vázizomzatod, max. ilyen összefüggés lehet a magassággal, bár a tartáshiba, izomgyengeséd az én 158 centimmel is ugyanúgy panaszokat okozott. Úszás, pilates, jóga, sajátsúlyos/súlyzós gyakorlatok, a lényeg, hogy a gerinc melletti, tartó/vázizmokat + a fenék és comb izmokat erősíteni kell - csodaszer nincs. Egy képzett (aki mondjuk anatómiát tanult) edző kell(ene), legalább míg megmutatja, betanítja a HELYES mozdulatokat, gyakorlatokat, de sajnos az ilyen a ritkább. :(


Viszont orvosnak (reumatológus vagy ortopédus) azért érdemes megmutatni, mert lehet (akár az izomgyengeség mellett és/vagy annak következményeként) kopás, ízületi probléma, vagy olyan deformáció, amit előbb gyógytornával rendbe kell tenni.


Korod sem mindegy, 25 évesen ez inkább ad aggodalomra okot mint 50 évesen.

ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!