Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SÜRGŐS! Azonnal orvoshoz kell...

SÜRGŐS! Azonnal orvoshoz kell fordulni lábujjtörés gyanú esetén?

Figyelt kérdés
Istentelenül bevertem a kislábujjam, a fájdalom nem maradt abba, bedagadt. Volt már törésem, tehát attól tartok ez is az. Délután ötkor lesz a testvérem esküvője, és ismerve a magyar egészségügy gyorsaságát, félek nem érek vissza. Baj, ha csak holnap megyek orvoshoz?

2013. máj. 21. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem baj, csak majd megkapod az orvostól, hogy "miért nem jött még aznap???" Menj holnap, és mondd azt, hogy este történt
2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy baj.

1. lábujjtöréssel amúgy sem csinálnak semmit

2. a törések aznap nem minden esetben látszódnak a röntgenen.

2013. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Próbáld meg ragtapasszal hozzáragasztani a mellette lévő lábujjadhoz, akkor kevésbé fáj.

Vagy húzhatnál fatalpú papucsot, de gondolom nem akarsz abban esküvőre menni.:-)

2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Végül mezítláb mentem el, szerencsére ez csak egy zárt körű polgári esküvő volt, szombaton lesz a lakodalom, talán már cipőben. :)

Már lelohadt. Az nagy probléma lenne, ha nem mennék kórházba vele?

2013. máj. 22. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisujjtöréssel nem csinálnak semmit.

A fatalpú papucsot azért írtam, mert ilyenkor meg kell próbálni olyan helyzetben rögzíteni, hogy ne tudjon mozogni.

A kórházban gondolom csinálnának egy röntgent, de ha el is van törve, ezt nem gipszelik.

2013. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell orvoshoz menned, legfeljebb kapsz egy zsírembóliát és meghalsz egy sima lábujjtörés miatt....
2013. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nézesd meg, nem gipszelik be, de akár elmozdulva is lehet, vagy levállhatott valami kis darab.
2013. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azért érdemes megröntgeneztetni, mert ha tényleg törés és van balesetbiztosításod, akkor a biztosító fog rá fizetni pár ezer forintot. Egyébként kislábujj töréssel tényleg nem tudnak mit csinálni, borogasd, pihentesd, ennyi.
2013. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül elmentem orvoshoz, röpke két óra volt. Eltört, pihentessem. Azért nyugodtabb lettem utána, a válaszokat pedig köszönöm!
2013. máj. 27. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gondokkal küzdök, hogy menjek így be dokihoz mikor nem tudok húzni semmit se a lábamra, egész nap sajog, borogatom... ennek meddig szabad fájnia?
2014. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!