Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódás esetén akkor is...

Agyrázkódás esetén akkor is kell orvoshoz menni, ha nem hányok?

Figyelt kérdés
Tegnap beütöttem a fejem, nagyon fáj, és hányingerem is van, de még nem hánytam, egyelőre szerintem nem is fogok. El kell menni orvoshoz? Vagy elég akkor elmenni, ha súlyosbodik a helyzet? Ha egy mód van rá, nem szeretnék orvoshoz menni. (Sehová se szeretnék menni, inkább feküdnék.)

2013. máj. 28. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyenkor csinálnak egy koponya CT-t, hogy kizárják az agysérülést illetve bármilyen koponyán belüli vérzést. Nem érdemes megvárni, hogy teljesen rosszul legyél, mivel olyankor már szűkül az orvosi paletta, nem tudnak olyan hatásosan segíteni, mintha egyből a baleset után mennél be. Van a városodban olyan kórház, ahol van CT? Ha igen, akkor oda menj be a sürgősségire. Kérj meg valakit, hogy vigyen el vagy hívj taxit. Ez nem játék! Jobbulást és írj, hogy mi lett.
2013. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még reggel, amikor kiírtam ezt a kérdést, bevettem egy Algoflexet, és ettől rövid időn belül szinte teljesen elmúlt a fejfájás, és a hányinger is. Most szinte teljesen jól vagyok. Jelenleg úgy néz ki, hogy nem is volt olyan súlyos a probléma, mint amilyennek reggel tűnt. (Még az is lehet, hogy nem a tegnapi baleset miatt fájt a fejem, bár ez fura egybeesés lenne.)
2013. máj. 28. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!