Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beütöttem a kis lábujjam, és...

Beütöttem a kis lábujjam, és most pár órával később kicsit lilás-kék lett belül, ahol összeér a gyűrűssel. Lehet, hogy eltörött?

Figyelt kérdés
Még nem tört el semmim, nem tudom, milyen érzés, de ez nem fáj annyira. Kicsit be tudom hajlítani, de be van duzzadva is. Ezzel már el kellene mennem orvoshoz?

2013. jún. 14. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű a törés, az jobban fájna, nekem tört már el a kislábujjam, de az eléggé fájt. Zárt cipő rá sem ment másnap.


De ha el is van törve, kislábujj töréssel az orvos sem tud mit csinálni, azt nem lehet begipszelni, max. ragtapasszal a mellette lévő ujjadhoz sínezik. Azt te is meg tudod csinálni. Legfeljebb azért érdemes megröntgeneztetni, mert ha van balesetbiztosításod, akkor a biztosító fog fizetni erre a csonttörésre is. De ahhoz meg ugye kell orvosi papír.

2013. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"kék lett belül, ahol összeér a gyűrűssel."

A micsodával?Most kéz vagy láb?Megmutathatod orvosnak éppen!Nincs e repedés.

2013. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor eltört a kisujjam én is tudtam minimálisan hajlítani, aztán kiderült, hogy egy 7mm-es darab elvált a csontomból.
2013. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hát akkor inkább megnézetem.

Írtam, hogy láb, de miért, lábon hogy hívják a kicsi és a középső közöttit?

2013. jún. 14. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként elmentél aztán orvoshoz? Tényleg eltörted?
2013. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elmentem, nem tört el szerencsére.
2013. jún. 20. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!