Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vízhólyag! Mit csináljak?

Vízhólyag! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
két napja jelent meg a nagylábujjamon egy hatalmas nagy vízhólyag, azt olvastam hogy már kikellett volna hogy durranjon két nap után,de félek kiszurni, mert az ugy elfertőződhet!Cipőt nem tudok hordani!a nagylábujjam mozgatása is fájdalommal jár,a hólyag körül a bőr piros! valaki ajánlotta, hogy áztassam hideg vízbe, az segithet? vagy inkább szurjam ki és kössem be?
2013. jún. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kiszúrhatod. A lényeg az hogy a tűt fertőtlenítsd le arcszesszel például, és szúrás előtt a hólyag körül is.

Majd óvatosan szúrd bele a tűt utána szedd ki és akkor elkezdheted kinyomni.

Én is ezt csináltam amikor vérhólyagos volt a talpam, semmi bajom nem lett tőle. Kinyomkodtam leragasztottam tapasszal és ennyi volt.

2013. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha piros körülötte már gyulladt. Ne várj tovább! Szúrd ki,utána kösd be valamilyen antibiotikus krémmel(Betadine). Ha a gyulladás megszűnt,abbahagyhatod a kötözést.
2013. jún. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Steril (vagy alkohollal fertőtlenített) tűvel kiszúrhatod,de úgy,hogy a tűt ne függőlegesen (merőlegesen az ujjadra),hanem vízszintesen szúrd óvatosan a hólyagba,így biztos,hogy véletlenül sem szúrod meg a lábujjadat,csak a hólyagot sérted föl.Ha kiszúrtad,zsebkendővel vagy gézlappal nyomkodd ki,de a bőrt semmiképpen ne szedd le,hanem hagyd,hogy rásimuljon a hólyag alapjára,így sokkal hamarabb begyógyul.
2013. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Pici vízhólyagok ujjakon, mi ez?

Szemre aprócska kis vízhólyagok (mm és kisebb). Nem kézfejen, és nem igazán tenyéren, inkább az ujjaim oldalán. Olyasmi, mintha a bőr alatt ott megszorulna az izzadság, vagy nem tudom. Ilyenkor nagy melegben már tavaly is előjött. Télre elmúlik. Megfigyeltem, hogy ha...

Vízhólyag a tenyeremben?

Tegnap sikeresen megégettem magam szakmunkás vizsgán. Bele markoltam a forró hegesztett csőbe. A középső ujjam belsejébe 1 rohadt nagy vízhólyag van illetve a hüvelykujjamon is és ott a hajlatban is vízhólyagos. Mit csináljak vele? Már kenegettem és nem fáj. Érdemes...

Elfertőződhet egy kifakadt vízhólyag?

Tegnap kifakadt a talpamon, de ugyanúgy jártam rajta. Ahogy ma is. Mára belilult. Ez lehet fertőzés, vagy csak az, hogy ráálltam?

Mennyi idő alatt múlik el a vízhólyag?

Mennyi idő alatt múlik el úgy egy vízhólyag, hogy nem szúrom ki? Elég alacsony a fájdalom küszöböm így nem akarom kilyukasztani, de viszont nem is fáj csak zavar, hogy ott van a lábamon :// Mennyi idő alatt múlik el? Így néz ki:

A vízhólyagot érdemes kipukkasztani/kiszúrni?

Mindenki mást mond... Én kiszúrtam és semmi bajom nem lett de a testvérem nekem esett hogy azt tiloooos!!!!




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!