Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történt a térdemmel, és...

Pro Patria kérdése:

Mi történt a térdemmel, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Talán rosszul nyújtottam le (pénteken), és megfájdult a térdem. Fáj, ha hajlítom. Két alkalommal bekentem, és másnapra már semmi bajom nem volt, most ismét futottam, és megint előjött a fájdalom és a merevség.


Mi ez? Izületi húzódás? Ficam? Rándulás?

Nem dagadt be, nem duzzadt, nem kékült el. Szemmel semmi nem látható rajta az általam megtalált tünetekből. Mozgatni is tudom, csak fájdalmas és nehézkes. Hogyan kezeljem? Tíz nap múlva fontos erőpróbám lesz, a legrosszabb most lenne, ha pihentetnem kellene.


2013. júl. 22. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Rándulást,ficamot észrevettél volna,amikor történik.Húzódás lehetséges.

Viszont,ha nyújtod a térdedet,akkor sportolsz. Nem?

2013. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, sportolok, futok. Egy ilyen alkalom után nyújthattam túl magamat.

Ma megint előjött futás közben, és főleg utána.

2013. júl. 22. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Mióta csinálod és milyen szinten?

Az igazság az,h az élsport nem egészséges,főleg hosszútávon. A folyamatos és túlzott megerőltetés tönkre teszi első sorban az ízületeket,de egyéb szerveket is.

Szedjél porcépítőt,próbáld meg TÉNYLEG pihentetni,kend be gyull.csökkentő-fájdalomcsillapító kenőccsel(Voltaren,Diclifanec,stb.), és szedjél hasonló tablettát,néhány napig rendszeresen.

2013. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok élsportoló, nagyjából két éve futok, heti 2-3 alkalommal, felvételire készülök, ami pont most, tíz nap múlva lesz, úgyhogy éppen most nem pihentethetem a leginkább.
2013. júl. 22. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kend,szedd a gyógyszert,talán elég lesz.
2013. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kendd be valami fájdalomcsillapítóval vagy zsibbasztó hatású kenőccsel az erőpróba előtt. Akár gumiharisnyát vagy fáslit is felvehetsz. Miután lejár az erőpróba, tarts egy néhány nap vagy hét szünetet és pihentesd. Esetleg menj uszni egy kicsit, mert az is jót tesz a térdizületnek.
2013. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!