Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Be fogják gipszelni?

Be fogják gipszelni?

Figyelt kérdés
Magam alá fordult a nagylábujjam és szerintem megzúzódott. Be fogják gipszelni?

2013. júl. 28. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ orvoshoz mész-e vele. Én 40 éves vagyok, de még soha semmim sem gipszelték be.
2013. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: Orvoshoz még lehet menni, csak el kell futni a gipszelés elől, nekem mindig bevált.


Nem hiszem, hogy zúzódás miatt gipszelnének, én törés alatt semmiképpen nem engedném (egyszer a röntgenes szerint csak repedés volt, gipsz szükségtelen, az orvos szerint eltört a kisujjam és be kell gipszelni a karom felkarközépig, pár másodperc múlva végsebességemmel szaladtam ki az ajtón).

Lábhoz nem annyira értek, arra nehezebb vigyázni, karnál elavult kínzásnak tartom a gipszet, vannak rendes levehető rögzítők is. Lábra is van ilyesmi, de az trükkösebb és amúgysincs benne tapasztalatom.


Ha nem vagyok benne biztos, hogy semmi különösebb baja (=törés), akkor (egy idő után) elmennék orvoshoz megröntgeneztetni, egy elmozdult, rosszul összeforrt törés valószínűleg kellemetlen. A zúzódásnál nincs ilyen veszély, de nem vagyok orvos s a Te döntésed, Te életed. Ezt az orvossal szemben is tudd, nem adhat parancsot, legfeljebb javasolhat.

2013. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!