Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet ez az egyik probléma?

Lehet ez az egyik probléma?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. Még gyermekkoromban (5-6 éves lehettem) lefejeltem az ablakpárkányt, mert kicsúszott alólam a kisszék. Akkor felszúrták az orromat, mert nem indult el a vér, megröntgenezték, de mégsem vették észre, hogy eltört az orrsövényem. Mikor később kiderül, hogy rosszul forrt össze, azt mondták, hogy 18 éves koromig nem lehet műteni.

Sajnos azóta az egyetemi elfoglaltságok miatt és egyéb családi problémák okán ez elmaradt.


Okozhat-e a műtét (ha sor kerül rá) a beszédhangomban, beszédstílusomban változást? Visszahallgatva magam eléggé sérti a fülemet a saját hangom, egyáltalán nem tartom férfiasnak. Sokszor pedig rám szólnak, hogy érthetetlenül beszélek, pedig csak valószínűleg elfogy a levegőm, és ezért hadarok, vagy harapom el a szavak végét.

Elképzelhető, hogy kicsivel mélyebb lesz utána, vagy kicsivel is más lesz a tónusa? Esetleg érthetőbb lesz a beszédem?


Ha nem, hogyan lehetne mégis mélyíteni a hangomon? Esetleg műtét közben tudnak ezzel is kezdeni valamit?


(Fontos lenne, mert állásinterjúkon is és párkapcsolatban is elég nagy hátránynak élem meg a beszédhangomat.)



2013. aug. 30. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem azért hadarsz én is hadarok és mindig rám szolnak, a hangodat mandula kivétel is megváltoztatja/megváltoztathatta vagy ha van polipod távolitasd el mert attól beszélhetsz kicsit szuszkán és furcsán lehet hogy ha mész műtétre kicsit megváltozik de szerintem nincs nagy esély a nagy változásra
2013. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!