Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy egészségügyi végzettséggel...

Egy egészségügyi végzettséggel NEM rendelkező személy rakhat egy infúziós oldatot (pl. sóoldat) egy olyan sérültnek, aki sok vért vesztett?

Figyelt kérdés
Persze amennyiben azt gondolja,hogy képes ezt megtenni,és tudja,hogy kell.

2013. okt. 14. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy juthat hozzá a steril sóoldat illetve az infúziós szerelék?

Egyébként nem vénázhat.

"rakhat": ez mit takar?

2013. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felteheti-e? Úgy értettem.
2013. okt. 14. 16:54
 3/5 Bárzsing ***** válasza:
Ahol van infúziós szerelék, branül meg infúziós oldat, ott eü. személyzetnek is kéne lennie. Amúgy még nem végzett orvostanhallgatók pl. csinálhatják.
2013. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.


Bár ha a levegőt nem hagyja a rendszerben,és sikerül normálisan megszúrni a vénát,nem csinálhat rosszat egy "laikus" sem.

2013. okt. 14. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
De csinálhat hibát. Hogy számolja ki a cseppszámot, hány ml/kg infúzió bevitelével számol. Milyen összetételű infúziót ad be. Nem vállalhat fel laikus ilyen felelősséget, orvosok is 6 + 4-5 évig tanulják. Nem értem miért szeretnél Te ebbe belefolyni, mint nem egészségügyis.
2013. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!