Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a lábam csak csúnyán...

Ha a lábam csak csúnyán megrándult de nem tört el, esélyes azért, hogy gipszbe teszik nekem?

Figyelt kérdés

Eltörve biztos nincs a lábfejem, ami kibicsaklott kedden, de eléggé meg van lilulva, fáj, ha járok rajta, kissé dagadt, és nem javul így, hogy folyamatosan terhelem. De feküdni egész nap nincs időm, a krémezés, vizesruházás viszont úgy tűnik nem oldja meg a dolgot.


Szóval nem tudom, érdemes-e orvoshoz elmenni vele. Az esetleges gipszeléstől ugyanis eléggé félek.



2013. okt. 27. 10:57
 1/4 MacTavish ***** válasza:
100%

Ha nem tört, nem fognak gipszelni.

Kamillás borogatás, aloe vera tartalmú gyull-csökk. krémek esetleg jót tehetnek.


Terhelés: próbáld a másik lábad jobban terhelni!

2013. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem menj el orvoshoz mindenképp! Én jártam már nagyon rosszul amiatt mert nem mentem el dokihoz mondván majd elmúlik..rosszul kezdett összeforrni, műtét lett a vége,eltörték újra és begipszeltek.Én sem hittem, hogy el van törve a lábam de mégis.Jó, a gipsz nem egy leányálom de inkább mint hogy egész életedben rossz legyen a lábad!
2013. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már vannak mindenféle tartók és "sínek" is, amiket csak fel kell csatolni és akkor veszed le, amikor akarod. Van olyan is, amiben van egy fém merevítő, de azt ki lehet venni és magát az anyagot mosógépben is moshatod, amúgy pedig tépőzáras. Nem tudom, mi a hivatalos neve, de amikor nekem adtak ilyet, akkor mondták, hogy pont hasonló esetekhez van és tök jó, van jobbos és balos, kézre, lábra stb. és nem is volt drága emlékeim szerint.


Szóval orvoshoz érdemes elmenni, legalább pontosabbat tudsz. Amúgy ha azt is mondják, hogy gipsz akkor is mondhatod, hogy téged márpedig ne gipszeljenek és jónapot, nem fognak visszatartani (max hülyének néznek). :D

2013. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindenképp mutasd meg orvosnak!

Én sem hittem, hogy el van törve, de azért mégis megnézettem, aztán meglepődve olvastam: "V. metatarsus basisán disloc. nélküli ferde törés".

Nem gipszelték be.

2013. nov. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!