Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Képes a nyelv be gyulladni?

Képes a nyelv be gyulladni?

Figyelt kérdés
Tegnap elharaptam egész csúnyán a nyelvem vérzett egy darabig ma pedig eléggé fáj ha eszek,iszok stb. megnéztem a sebet és fehérnek látszott az gyulladás lehet??

#nyelv harapás gyulladás
2013. nov. 12. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ,ez nem gyulladás,hanem lepedék.ami a sebből ürülő váladékból és a nyál,táplálék keverékéből áll. Ilyen van például a kihúzott fogak helyén is.Amennyire tudod finom kefével letakaríthatod (ennyi idő után ettől már nem fog vérezni),akkor nagyobb a valószínűsége,hogy nem fertőződik be alatta. Ezt foghúzások után is elmondják.
2013. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat bár az az érdekes tegnap kevésbé fájt mint most, de nem is fájdalom inkább érzékenyebb. Kefével való eltávolítást megpróbálom de amennyire észrevettem mintha valami bőr réteg alatt lenne, és maga a seb kemény.
2013. nov. 12. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi gond nincs. A nyál amúgy nagyon jól fertőtlenít,úgyhogy ha nem marad a szádban,fogaidon ételmaradék,amiben szaporodni tudnak a baktériumok,akkor nagyon gyorsan(2-3 nap alatt)teljesen meggyógyul. Úgyhogy most mosd meg a fogad rendesen naponta 2-3x.
2013. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, azzal nem lesz gond, és köszönöm a válaszod!
2013. nov. 12. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!